FCB Frauen traci pierwsze punkty w Lidze Mistrzyń

Pierwszy zespół FCB Frauen ma już za sobą kolejne spotkanie w ramach sezonu 2023/24. Tym razem monachijki walczyły w Lidze Mistrzyń UEFA.

FC Bayern Frauen 2:2 (2:0) AS Roma

Kilka dni po ważnym zwycięstwie nad MSV Duisburg w żeńskiej Bundeslidze, tym razem piłkarki Bayernu Monachium mierzyły się w pierwszej kolejce fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzyń z drużyną AS Roma.

Niestety, ale mimo prowadzenia 2:0 do przerwy, zawodniczki Alexandra Strausa zaprzepaściły okazję na zdobycie 3 punktów i tylko zremisowały 2:2, dopuszczając do straty gola w 94. minucie meczu… Co do bramek dla FCB Frauen, na listę strzelczyń wpisały się Damnjanovic oraz Naschweng.

− To niepotrzebny remis. Mieliśmy wszystko pod kontrolą, a potem całkowicie się poddaliśmy. Po objęciu prowadzenia 2:0 pozwoliliśmy ASR wrócić do gry, a na tym poziomie takie błędy są po prostu karane. Niemniej jednak musimy lepiej wykorzystywać nasze szanse i wygrywać takie mecze – powiedział po meczu trener Straus.

W drugim starciu grupy C, zawodniczki Ajaxu niespodziewanie ograły 2:0 ekipę Paris Saint-Germain i dopisały do swojego dorobku 3 punkty.

FC Bayern Frauen:

Grohs - Gwinn, Eriksson, Viggosdottir, Naschenweng - Zadrazil, Stanway - Dallmann (81’ Magull), Damnjanovic, Buehl - Schueller (69’ Lohmann).

Bramki:

1:0 Damnjanovic (20’), 2:0 Naschenweng (45’), 2:1 Viens (58.’), 2:2 Giugliano (90’).

Podopieczne Alexandra Strausa do akcji wracają już jutro, kiedy to w kolejnym spotkaniu żeńskiej Bundesligi, zagrają tym razem na wyjeździe z Werderem Bremą. Początek tego meczu zaplanowano dokładnie o 18:30.