FC Bayern trzyma paterę!

FC Bayern jest praktycznie już Mistrzem Niemiec! Przed ostatnią kolejką w lidze zespół prowadzony przez Louis van Gaala wygrał przed własną publicznością z VfL Bochum 3-1, a główny konkurent w walce o mistrzostwo Schalke 04 przegrało u siebie 0-2 z Werderem Brema. Tym samym Bayern przystąpi do ostatniego meczu w sezonie z 3 punktami przewagi oraz lepszym bilansem bramkowym (+17 nad Schalke).

W nowych koszulkach Bayern przed 69 000 publicznością pokazał mistrzowską formę. W szczególności Thomas Muller, który jeszcze przed przerwą strzelił dwie bramki (18. i 20.), a po dołożył trzecią (69.). Honorową bramkę dla gości przed samym końcem spotkania zdobył z rzutu wolnego Christian Fuchs (85.).

Van Gaal dokonał dwóch zmian w zespole jaki wygrał 3-0 z Lyonem. Franck Ribery zastąpił bardzo dobrze grającego we wtorek Hamita Altintopa. Na środku obrony natomiast pojawił się Martin Demichelis, a obok niego zagrał Holger Badstuber. Daniel van Buyten po tym jak nabawił się kontuzji łydki i nie trenował z drużyną przed ligowym spotkaniem i zajął miejsce na ławce rezerwowych.

Bayern od samego początku brnął na bramkę rywala i już w 31 sekundzie mieli swoją okazję po główce Schweinsteigera. W 5 minucie kapitan gości Marcel Maltritz uratował swój zespół zgarniając piłkę przed gotowym do strzału Olicem. Po rogu z tej akcji Muller posyła piłkę obok bramki. Chwilę po tym Olic będąc sam w polu karnym nie wykorzystał dobrego dogrania Thomasa.

Zespół van Gaala na tym etapie spotkania grając bardzo agresywnie i z dużym pressingiem nie dał szans rywalom na chwilę oddechu. W niektórych momentach akcje Bayernu były najwyższej klasy światowej. Jedna z tych akcji zakończyła się bramka Mullera, który to wykorzystuje ostre podanie Lahma i klatką piersiową posyła piłkę do bramki (18.). Tylko dwie minuty później Thomas zdobywa swoją druga bramkę w tym spotkaniu po kolejnej wspaniałej akcji Bayernu. Znowu wrzutka Lahma z prawej, Ribery wrzuca ją w bezpośredni uderzeniu w środek, a tam Muller główką po raz drugi pokonuje bramkarza VfL Bochum.

Po zdobyciu drugiej bramki Bawarczycy spuścili trochę z tempa ale pomimo tego mieli swoje szanse. Dwa strzały oddał Ribery (25. / 27.) ale Heerwagen nie dał się zaskoczyć. Zaraz po nich trener VfL Dariusz Wosz dokonal swoje pierwszej zmiany w tym spotkaniu i na boisku za Matiasa Concha pojawił się Anther Yahia.

Powoli gościom udawało się wyrwać z oblężenia Bawarczyków. W 28 minucie Jorg Butt musiał pierwszy raz interweniować po strzale Paula Freiera. Bochum zaczął grac trochę odważniej i mieli jeszcze swoje okazje: rzut wolny z 30 metrów wykonywany przez Milosa Marica (33.) oraz strzał z 6 metrów Stanislava Sestaka (39.). Pierwsz połowa skonczyła się wynikiem 2-0.

Po gwizdku rozpoczynającym druga połowę Bawarczycy znów grali jak w pierwszych minutach spotkania. Pierwsza dogodną okazje miał Olic (49.). Pięc minut później Muller mógł zdobyć swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Po podaniu Ribery’ego stał on sam na sam z bramką rywala ale trafił tylko w słupek. Bardzo gorąco było dla gości także w 61 minucie gdzie Olic nie wykorzystał podania Robbena. Potem znów Ribery nie zdołał pokonać Heerwagena próbując go przelobować (65.).

Mimo to na Allianz Arena kibic byli w wyśmienitym humorze bo na tablicy wyświetlony został wynik z równoległego meczu pomiędzy Schalke 04, a Werderem – Brema wygrywa 2-0. Radość nabrała jeszcze większych rozmiarów kiedy to Muller w 69 minucie zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Młody napastnik wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę obok niego do siatki.

Chwile po tym (71.) trener van Gaal zdjął go z boiska, a na jego miejscu pojawił się Miroslav Klose. Chwile później także Mario Gomez pojawił się na murawie za Olica. W 84 minucie obaj reprezentanci Niemiec mogli podwyższyć wynik na 4-0. Mario strzelając trafia w poprzeczkę, a Miro próbując dobić w zawodnika Bochum.

Lepiej wyszło to Christianowi Fuchsowi po drugiej stronie boiska. Zdobył on z rzutu wolnego bramkę honorową dla swojego zespołu. Ale tego dnia cieszyli się tylko kibice Bayernu  z 22 Mistrzostwa Niemiec.

FC Bayern: Butt - Lahm, Demichelis, Badstuber, Contento - Robben, Schweinsteiger (84. Tymoszczuk), Van Bommel, Ribéry - Müller (71. Klose), Olic (79. Gomez)
Rezerwa: Rensing, Van Buyten, Altintop, Pranjic

VfL Bochum: Heerwagen - Concha (27. Yahia), Maltritz, Mavraj, Bönig - Freier (60. Holtby), Maric, Azaough, Fuchs - Sestak (54. Hashemian), Dedic

Sędzia: Markus Schmidt (Stuttgart)
Widzowie: 69.000 (komplet)
Bramki: 1:0 Müller (18.), 2:0 Müller (20.), 3:0 Müller (69.), 3:1 Fuchs (85.)
Żółte kartki: Demichelis, Van Bommel