DieRoten.pl

Dziś losowanie par ćwierćfinałowych CL!

fot. Photogenica
Reklama

Już dziś po godzinie 12:00, zespół Bayernu Monachium, gdzie trenerem jest Julian Nagelsmann, pozna swojego kolejnego rywala w drodze do zdobycia upragnionego tytułu Ligi Mistrzów.

Jak już doskonale wiemy klub ze stolicy Bawarii zapewnił sobie awans do 1/4 finału elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów, po tym jak wygrał dwumecz z ekipą Paris Saint-Germain. 

Warto przy okazji podkreślić, że w swojej historii „Bawarczycy” awansowali do etapu ćwierćfinału po raz dwudziesty pierwszy, co jest rekordem rozgrywek. Ponadto monachijczycy mogą pochwalić się perfekcyjnym bilansem w tej edycji Champions League (8 na 8 zwycięstw i bramki 21:2).

Dokładnie dziś o 12:00 poznamy kolejnego rywala zespołu prowadzonego przez Juliana Nagelsmanna. Jeśli mowa o zdobywcach tytułu z 2020 roku, to Bayern może trafić na siedmiu różnych rywali. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie poniżej.

Kiedy losowanie?

Zgodnie z terminarzem ujawnionym przez oficjalny portal UEFA, losowanie par 1/4 finału Ligi Mistrzów odbędzie się jutro w szwajcarskim Nyonie o 12:00.

Najważniejsze reguły?

Pewnym jest, że kluby z tego samego kraju mogą już trafić na siebie na etapie ćwierćfinałów (np. Milan może zagrać z Interem).

Zakwalifikowane zespoły?

Niemcy: FC Bayern Monachium.
Anglia: Manchester City, Chelsea FC.
Włochy: Inter, SSC Napoli, AC Milan.
Portugalia: Benfica SL.
Hiszpania: Real Madryt.

Z kim może zagrać Bayern?

Manchester City, Real Madryt, Chelsea FC, Inter, SSC Napoli, AC Milan oraz Benfica SL. 

Kiedy odbędą się mecze i losowanie par ćwierćfinałowych?

Pierwsze spotkania w ramach 1/4 finału Champions League odbędą się w dniach 11 oraz 12 kwietnia 2023 roku, zaś rewanżowe spotkania zaplanowano na 18 i 19 kwietnia. Wszystkie mecze bez wyjątku odbędą się o 21:00.

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...