Dobra seria trwa!

Druga drużyna Bayernu Monachium jest obecnie w bardzo dobrej formie! Zespół Mehmeta Scholla świętował w piątkowy wieczór zwycięstwo w meczu z drugą drużyną SpVgg Greuther Fürth 1:0 (0:0).

W 34. kolejce bawarskiej Regionalligi Scholl dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu do ostatniego spotkania z Norymbergą, które zakończyło się zwycięstwem jego podopiecznych wynikiem 3:1. Miejsce Emre Cana, który dołączył do kadry na jutrzejszy mecz pierwszej drużyny z SC Freiburg zajął Rico Strieder.

Mały Bayern zaczął spotkanie bardzo energicznie. Pierre-Emile Hojberg (1.) i Duhnke (14.) zmarnowali pierwsze okazje. Najlepszą szansę na pokonanie bramkarza gości w pierwszej połowie miał Niklas Horn, ale jego strzał został wybity z linii bramkowej (33.). Fürth II ograniczyło się tylko i wyłącznie do kontrataków.

Po przerwie Bayern nadal kontrolował wydarzenia na murawie. Swoje szanse mieli Horn (49.) oraz Stefan Buck (70.), ale niestety nie przyniosły one prowadzenia. Wreszcie nadeszła 73. minuta kiedy Duhnke strzelił bramkę na 1:0 dobijając strzał Vladimira Rankovica.

Fani odetchęli, ale spotkanie jeszcze się nie zakończyło. Dwie piłki meczowe w ekipie gości miał Stefan Lex, ale na szczęście Bawarczycy wyszli  z opresji obronną ręką.

FC Bayern - SpVgg Greuther Fürth II 1:0 (0:0)
FC Bayern: Raeder - Rankovic, Buck, Pangallo, Horn - Hürzeler - Hojbjerg, Strieder - Schöpf - Duhnke (88. Fischer), Friesenbichler (56. Weihrauch)
Ławka: Riedmüller, Chessa, Fischer
SpVgg Greuther Fürth II: Mickel - Paul, Buttenhauser, Bauer, Rannankari - Kracun, Trinks, Klose (86. Schikowski), Weißenberger (85. Akbulut) - Onuegbu (72. Katerna), Lex
Sędzia: Michael Wander