DieRoten.pl

Wiele tygodni temu, obecny selekcjoner niemieckiej reprezentacji narodowej, czyli Joachim Loew ogłosił oficjalnie, że zamierza zrezygnować z posady trenera.

Nadchodzący turniej mistrzostw Europy będzie ostatnim w karierze Joachima Loewa jako selekcjonera niemieckiej reprezentacji, jako że wiele tygodni temu Niemiec ogłosił, iż zamierza zrezygnować ze swojej dotychczasowej posady po EURO.

Póki co nie poznaliśmy jeszcze następcy mistrza Świata z 2014 roku, ale niemalże wszystkie media w Niemczech są przekonane, że wybór padnie na Hansiego Flicka. Niedawno pisano, że Bayern może oczekiwać kwoty odstępnego za 56-latka (podobnie jak Lipsk za Nagelsmanna), jednakże DFB twardo obstawia przy swoim i nie zamierza płacić jakiekolwiek sumy za przyszłego trenera „Die Mannschaft”, co też zostało potwierdzone niedawno przez Rainera Kocha, czyli wiceprezydenta Związku.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej nie zamierza płacić kwoty odstępnego za nowego trenera. Nigdy w historii DFB tego nie robiliśmy powiedział Koch.

Poza tym nasz Związek nie posiada nieograniczonych środków, które mógłby wydawać lekką ręką podsumował wiceprezydent DFB.

Na ten moment nie wiadomo jaka przyszłość czeka Hansiego Flicka, jednakże większość źródeł zgodnie informuje, że Hansi Flick po mistrzostwach Europy zostanie nowym selekcjonerem Niemiec.

źródło: Bayerischer Rundfunk

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)

reklama29.04.2021 21:27
27.04.2021 22:42
Dziwnym by było płacić za kogoś, kto jest bez pracodawcy.
27.04.2021 22:22
Bayern W Imię Dobrych Relacji Monachium
27.04.2021 22:06
Spokojnie, dogadają się i Flick obejmie kadrę bez żadnych kosztów.
27.04.2021 20:45
Czysto teoretycznie... A co jeśli "projekt Flick" nie wypali w reprezentacji i powiedzmy za 2 lata, przy założeniu, że Julian zrobi z Bayernu potwora, będą chcieli go pozyskać znów "za darmo"? Wtedy rozumiem, że interes Bayernu i wydane 15-25mln na Nagelsmanna będą mniej ważne od dobra reprezentacji? Absurd. To, że zyskaliśmy Flicka z wolnego rynku nie zezwala DFB na zagarnięcie go dla siebie bez zapłaty złamanego centa za zerwanie kontraktu z Bayernem - zakładając, że to DFB zabiegało o Hansiego, a nie odwrotnie. Dobro reprezentacji jest ważne, ale w tak poukładanych strukturach piłkarskich jakie panują w Niemczech, powinno się to odbywać bez poszkodowania drugiej strony. Jeśli natomiast DFB, nie płacąc eurocenta za Flicka, pomogło w zbiciu ceny za Nagelsmanna (powiedzmy z tych 25 do 15), to co innego.
27.04.2021 19:19
@Sonny
Pisałem o tym w innym wątku że wcale bym się nie zdziwił gdyby "szybka" ugoda z RBL wynikała właśnie z tego że DFB jest zamieszane w tą sprawę.
Chociażby cała sprawa z kwota każdy podaje co innego a różnica jest duża bo 30 mln a 15 mln to nie jest mało.
27.04.2021 18:58
Pytanie brzmi czy dfb w jakiś sposób kontaktował się z flickiem, bo jeśli cała inicjatywa jest po stronie hansiego to i jaka w tym wina związku ?
27.04.2021 18:26
Miękki Bayern, słabo to wyglada i mi nie podoba się takie podejście. Jeśli coś zapłacił Flick i do tego dojdzie sparing z DFB z którego kasa wpadnie do Bayernu to jeszcze jako tako ok.
27.04.2021 18:22
@Edmund tak jak sie zawsze z Toba zgadzam na tym forum to uwazam iz w tym partykularnym wypadku (o ile Flick obejmie kadre a wszystko na to wskazuje...) DFB badz Flick powinni zrekompensowac chocby w mniejszym stopniu pozyskanie Nagelsmanna! Bayern postapil honorowo i nikomu swinstw nie robil, ale chocby po gentelmensku wypadaloby sie odwzajemnic, nie wspominajac juz o warunkach kontraktu
27.04.2021 18:09
Nigdy tego nie robili i nie będą bo Niemieckie kluby wiedzą że reprezentacją jest najważniejsza i muszą się dostosować do potrzeb kadry.