Derbowa wpadka

Pierwszy raz w tym sezonie Bayern nie wygrał na wyjeździe. Derbowe spotkanie z FC Nürnberg zakończyło się remisem 1:1 (0:1). Bawarczycy objęli szybko prowadzenie po golu Mario Mandzukicia (3.). Remis dla gospodarzy wywalczył Markus Feulner (46.).

Bayern przystąpił do spotkania w dość eksperymentalnym składzie, gdyż Jupp Heynckes dał odpocząć kilku kluczowym zawodnikom. Mimo to Bawarczycy zdobyli prowadzenie dość szybko. Pod dokładnym dograniu od Toni'ego Kroosa dziewiątą bramkę w sezonie strzelił Mandzukić (3.). Gdyby rekordowy mistrz Niemiec wykazał się większą determinacją miałby szansę podwyższyć wynik. Od 15. minuty odważniej zaatakowali gospodarze, lecz dobrze funkcjonowała defensywa FCB. Po drugiej stronie boiska swoich okazji nie wykorzystali Rafinha (35.), Xherdan Shaqiri (40.) i Kroos (45.). Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się nie pomyśli gości. Po stracie w środku pola z dystansu uderzł Feulner. Manuel Neuer wyczuł strzał ex-Bawarczyka jednak nie sięgnął piłki, a ta wpadła po palcach golkipera do bramki (46.). Gol natchnął Norymbergę do odważniejszych ataków, które mogły dać prowadzenie gospodarzom, jednak ich nie wykorzystali. Bayern grał bardzo chaotycznie i nie mógł sobie stworzyć dogodnych sytuacji. Kilka indywidualnych prób podjęli dopiero po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Timo Gebharta (77.). Nie przyniosły one jednak skutku i spotkanie zakończyło się remisem.

1. FC Nürnberg: Schäfer - Chandler, Nilsson, Klose, Pinola - Simons - Frantz (66. Esswein), Kiyotake (80. Korczowski), Feulner, Gebhart - Polter (89. Plattenhardt)
FC BAYERN: Neuer - Rafinha (62. Rafinha), Dante, Badstuber, Alaba - Tymoshchuk (53. Martínez), Schweinsteiger - Müller, Kroos, Shaqiri - Mandzukic (77. Pizarro)

Sędzia: Manuel Gräfe (Berlin)
Widzowie: 50.000 (ausverkauft)
Bramki: 0:1 Mandzukic (3.), 1:1 Feulner (46.)
Żółte kartki: Chandler, Polter / Kroos, Schweinsteiger
Czerwone kartki: Gebhart (76.druga żółta)