DieRoten.pl
Reklama

Davies wznowił treningi biegowe!

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Kolejne bardzo, ale to bardzo dobre wiadomości kadrowe napływają do nas prosto z ośrodka treningowego Bayernu, który znajduje się przy Saebener Strasse w Monachium.

Mistrzowie Niemiec za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdzili dzisiejszego poranka, że do treningu biegowego na murawie powrócił Alphonso Davies, który 3 tygodnie temu doznał kontuzji uda.

Przypomnijmy raz jeszcze – kanadyjski defensor został kontuzjowany 22 kwietnia w meczu ligowym przeciwko Mainz 05. Do zdarzenia doszło na samym początku spotkania, kiedy to po wykonanym sprincie, obrońca upadł na ziemię i złapał się za lewe udo.

Niestety, ale wykonane później badania potwierdziły uszkodzenie więzadeł, wskutek czego sezon 2022/23 dobiegł dla 22-latka końca…

Na całe szczęście po serii indywidualnych i intensywnych treningów w centrum wydajnościowym FCB przy Saebener Strasse, dziś „Phonzie” otrzymał zielone światło od sztabu medycznego „Bawarczyków” i powrócił na murawę, odbywając udaną jednostkę biegową.

Alphonso Davies

W bieżącym sezonie dorobek Daviesa to 38 spotkań, 3 bramki oraz 8 asyst. Licząc zaś całą dotychczasową karierę Kanadyjczyka w Bayernie, jego liczby prezentują się następująco:

− 153 mecze
− 8 goli i 25 asyst
− 12 tytułów

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...