DieRoten.pl
Reklama

Davies gotowy wrócić do XI!

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

W ostatnich tygodniach trener Thomas Tuchel miał nie lada orzech do zgryzienia w związku z bardzo trudną sytuacją kadrową pierwszego zespołu FCB.

Wystarczy podkreślić, że w meczu z RB Lipsk w zeszłym tygodniu, w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec zabrakło aż 8 zawodników, z czego większość to defensorzy…

Na całe szczęście jutro sytuacja kadrowa monachijczyków powinna ulec poprawie, albowiem do kadry meczowej „Bawarczyków” może wrócić jeden lub nawet dwóch graczy. Wśród nich możemy wymienić wracającego po kontuzji kolana Alphonso Daviesa.

Davies gotów zagrać od początku

Jak z kolei informuje dziennikarz Manuel Bonke z bawarskiego „TZ”, kanadyjski defensor czuje się już na tyle dobrze, że chciałby wrócić do wyjściowej XI monachijczyków na jutrzejsze starcie z Freibrugiem w ramach 24. kolejki niemieckiej Bundesligi (początek boju zaplanowano o 20:30).

Alphonso w ostatnich dniach odbył wiele udanych sesji treningowych z kolegami i zgodnie z doniesieniami niemieckiej prasy, nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, aby jutro znalazł się w kadrze meczowej Bayernu.

Wiele będzie jednak zależało od decyzji trenera Thomasa Tuchela, który do możliwego powrotu Daviesa odniesie się na dzisiejszej konferencji prasowej o 12:30.

Źródło: TZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...