DieRoten.pl
Reklama

Dani Olmo na celowniku Bayernu

fot. Fotolia
Reklama

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie letniego okienka transferowego. W mediach pojawia się już wiele plotek i spekulacji odnośnie możliwych ruchów w Europie.

Każdego dnia jesteśmy też zasypywani kolejnymi doniesieniami odnośnie Bayernu Monachium, gdzie przypomnijmy ma szykować się niemała rewolucja kadrowa.

Tym razem według włoskiego dziennikarza i eksperta transferowego – Fabrizio Romano – klub ze stolicy Bawarii miał dołożyć do swojej „listy transferowej” na nadchodzące lato 2024 roku nazwisko kolejnego pomocnika. Tym razem mowa o Danim Olmo z RB Lipsk.

Jak można było się spodziewać, zwolennikiem tego ruchu transferowego jest Max Eberl, czyli nowy członek zarządu ds. sportu FCB. Niemiec doskonale zna się z Hiszpanem z czasu ich wspólnej przygody w ekipie „Byków” w przeszłości.

Warto jednak wiedzieć, że nie tylko monachijczycy śledzą poczynania 26-latka, albowiem w wyścigu mają się także liczyć FC Barcelona oraz dwa kluby z Premier League (nie mówi się o jakich drużynach dokładnie mowa). Hiszpan posiada w umowie klauzulę odejścia, która pozwala mu zmienić otoczenie klubowe tego lata za około 60 milionów euro.

Dani Olmo

W sezonie 2023/2024, Dani rozegrał łącznie 25 spotkań, zaś jego dorobek to 8 bramek oraz 5 asyst. Hiszpan występuje nominalnie jako ofensywny pomocnik, ale może również grać na skrzydłach. Łącznie w RB Lipsk jego cały dorobek to 148 spotkań, 29 bramek oraz 34 asysty.

Źródło: Fabrizio Romano
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...