DieRoten.pl

Dallmann: To był udany start u siebie

03.10.2023, 08:54:26
Merk Picture / Shutterstock.com

Wczoraj swoje pierwsze oficjalne spotkanie w sezonie 2023/24 na własnym podwórku rozegrały zawodniczki pierwszej drużyny Bayernu Monachium.

Rywalkami FCB Frauen była ekipa 1. FC Koeln, zaś pojedynek drugiej kolejki żeńskiej Bundesligi zakończył się ostatecznie zwycięstwem 2:0 na korzyść monachijek.

Co do bramek dla Bayernu, to na listę strzelczyń wpisały się Pernille Harder oraz Linda Dallmann, która po ostatnim gwizdku udzieliła też wywiadu dla klubowej TV. Doświadczona Niemka zaznaczyła, że choć zespół nie zagrał na miarę swoich możliwości, to i tak może mieć powody do zadowolenia z pierwszej wygranej przed własną publicznością w sezonie 2023/24.

− Dla mnie osobiście był to bardzo miły wieczór, ale nie tylko ze względu na bramkę. Ogólnie rzecz biorąc, był to udany start przed wspaniałą publicznością - po prostu miły wieczór z fanami – powiedziała Dallmann.

− Jednak pokazałyśmy naszej najlepszej gry. Wiele rzeczy musi się jeszcze zgrać i widać to na boisku. Nad tym musimy teraz popracować. W drużynie wciąż drzemie potencjał – podsumowała Linda Dallmann.

Mistrzynie Niemiec mają teraz kilka dni na przygotowania do kolejnego spotkania ligowego – w sobotę (8 października) monachijki zmierzą się w ramach trzeciej kolejki ligowej na wyjeździe z SGS Essen. Mecz na Stadion an der Hafenstrasse zaplanowano o 14:00.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)03.10.2023 20:34
Ważne, że są 3 pkt. Brawo.