Co słychać u Mitchella Weisera

Jednym z piłkarzy Bayernu przebywającym obecnie na wypożyczeniu jest Mitchell Weiser. 18-letni prawy skrzydłowy grający obecnie w drugoligowym 1. FC Kaiserslautern z marszu stał się jedną z pierwszoplanowych postaci w drużynie Franco Fody.

W każdym z dotychczasowych trzech spotkań 2. Bundesligi Mitchell wybiegał w podstawowej jedenastce. Swój debiut zaliczył w meczu przeciwko TSV 1860 Monachium. Dziennikarze fachowego pisma Kicker chwalili ofensywny tercet Czerwonych Diabłów za dobrą wymienność pozycji, jednak nie udało się sforsować defensywy TSV. Weiser miał szansę strzelić gola głową w 39. minucie jednak wyskoczył za nisko i nie trafił w piłkę. 18-latek został zmieniony w 86. minucie, a Kicker wystawił mu za ten występ notę 4,5. Ostatecznie K'lautern wygrało 0:1.

W następnej kolejce rywalem zespołu młodego Niemca było Dynamo Drezno. W meczu na Fritz-Walter Stadion Mitchell znowu nie błysnął jednak aktywnie brał udział w atakach swojej drużyny i zbierał cenne doświadczenie. Cała drużyna zagrała znacznie lepsze spotkanie. Mitchell zagrał do 85. minuty. Za ten mecz dostał nieco lepszą "czwórkę" od dziennikarzy Kickera. Kaiserslautern wygrało 3:0.

W kolejnym meczu podopieczni Franco Fody mierzyli się z MSV Duisburg. Czerwone Diabły nie potrafiły wykorzystać gry w przewadze, bo w 18. minucie wyleciał zawodnik Duisburga. Mitchell niestety po raz kolejny niczym szczególnym się nie wyróżnił. Został zmieniony dość szybko, bo w 64. minucie. Za ten występ przeciwko Zebrom otrzymał ocenę 4.

W poniedziałek młodego pomocnika czeka trudny test. Rywalem jego drużyny w obecnej kolejce będzie stołeczna Hertha, która zajmuje 2. miejsce z przewagą 10 punktów nad 3. Kaiserslautern. Mamy nadzieję, że wymagający rywal zmobilizuje Mitchella i w końcu przełamie się strzelając bramkę lub zaliczając asystę.