Co słychać u Mitchella Weisera, część 2

Do Bundesligi coraz mocniej dobija się 1. FC Kaiserslautern, a jednym z czołowych graczy jest tam wypożyczony z Bayernu Mitchell Weiser. Trzy tygodnie pisaliśmy o poczynaniach 18-letniego skrzydłowego. Zobaczmy więc, co słychać u młodego pomocnika.

25. lutego Kaiserslautern grało mecz na szczycie z liderem 2. Bundesligi, Herthą Berlin. Trener Franco Foda wolał nie ryzykować i posadził Weisera na ławce, na której przesiedział całe spotkanie. Ostatecznie Czerwone Diabły przegrały 0:1.

Tydzień później zespół z zachodu Niemiec mierzył się z znajdującym się tuż nad strefą spadkową VfL Bochum. Weiser tym razem wyszedł w podstawowej jedenastce, jednak nie wyróżnił się niczym w tamtym meczu i w 68. minucie został zmieniony przez Ariela Borysiuka. Była to zmiana do obrony wyniku 0:0, który utrzymał się do końca spotkania. Za ten mecz od Kickera pomocnik otrzymał 4,5.

11. marca w kolejnym szlagierze z 2. w tabeli Eintrachtem Brunszwik Mitchell wyszedł w podstawowej jedenastce. Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu młodego skrzydłowego, a szczególnie akcja z 44. minuty. Po podaniu od Chrisa Lowe Weiser wyprowadził Kaiserslautern na prowadzenie. Koledzy Mitchella nie docenili jednak osiągnięcia reprezentanta Niemiec U19 i dali piłkarzom Eintrachtu strzelić wyrównującego gola. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a skrzydłowy został zmieniony w 89. minucie. Dziennikarze Kickera ocenili jego występ na 2, co jest jego najlepszą dotychczasową oceną.

ZOBACZ BRAMKĘ MITCHELLA!!! (wideo w odbiciu lustrzanym)

Dzisiaj Mitchell zagrał w spotkaniu przeciwko FC Ingolstadt. Weiser nie wyróżnił się żadnym znaczącym zagraniem, jednak podopieczni trenera Fody zatriumfowali 3:0, dzięki czemu obronili 3. miejsce przed goniącym ich FC Koln.