City traci punkty

Najbliższy rywal FC Bayern w Lidze Mistrzów Manchester City nie zaliczył tak udanego występu jak podopieczni Pepa Guardioli. Angielski klub zremisował na wyjeździe z Southampton 1:1, choć prowadził w spotkaniu już od 10. minuty, kiedy to do siatki trafił argentyński snajper Sergio Aguero. Drużyna prowadzona przez Manuela Pellegriniego nie była jednak w stanie utrzymać prowadzenia, bowiem w 42. minucie na 1:1 trafił Pabo Osvaldo. Po zmianie stron mimo kilku okazji z obu stron rezultat nie uległ zmianie i obie ekipy musiał podzielić się punktami.

The Citizens aktualnie zajmują 4. miejsce w lidze, tracąc jeden punkt do Liverpoolu oraz Chelses Londyn oraz 5 "oczek" do Arsenalu Londyn, który jeszcze nie rozegrał swojego spotkania w tej kolejce.