Ciekawostki przed meczem z VfL

Do rozpoczęcia pojedynku Bayernu Monachium z Wolfsburgiem w 1/8 finału pozostało już niewiele czasu. Stawką spotkania będzie awans do ćwierćfinału.

Do tej pory Bayern Monachium mierzył się z ekipą „Wilków” w Pucharze Niemiec pięć razy i za każdym razem do kolejnej rundy awansowali mistrzowie Niemiec.

Począwszy od 1/8 finału Puchar Niemiec Niemiecki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowej, czwartej zmiany trenerzy będą mogli z niej skorzystać w 30 minutowej dogrywce. Poniżej znajdziecie kilka ciekawostek zebranych przez oficjalny serwis Bayernu.

Korzystny bilans przeciwko „Wilkom”

Jak już mogliście na początku przeczytać klub ze stolicy Bawarii mierzył się z VfL w Pucharze Niemiec już pięć razy (za każdym razem awansował Bayern).

W poprzednim sezonie Bayern pod wodzą Pepa Guardioli ograł Wolfsburg 3-1. W historii pojedynków obu klubów „Bawarczycy” mogą pochwalić się korzystniejszym bilansem. Mowa jest o 34 wygranych, siedmiu remisach i zaledwie czterech porażkach.

1/8 finału po raz 16 z rzędu!

Zwycięstwko „Dumy Bawarii” nad Augsburgiem w 2. rundzie Pucharu Niemiec kilka tygodni temu było dla podopiecznych Carlo Ancelottiego 16. awansem do 1/8 finału Pucharu Niemiec z rzędu.

Po raz ostatni Bayern nie awansował do 1/8 finału Pucharu Niemiec w sezonie 2000/01, kiedy to „Bawarczycy” ulegli 1. FC Magdeburg po konkursie rzutów karnych.

59 dni od ostatniego starcia na Allianz Arenie

Nie tak dawno temu na Allianz Arenie w Monachium mogliśmy oglądać pojedynek Bayernu z Wolfsburgiem. 10 grudnia kilkadziesiąt tysięcy widzów oglądających to spotkanie na żywo było świadkami kolejnego pogromu w wykonaniu Bayernu.

Tamtego dnia Bayern ograł Wolfsburg 5-0. Był to szczególnie ważny dzień dla Thomasa Muellera, który zdobywając bramkę przełamał swoją serię 999 minut bez zdobytej bramki w Bundeslidze.