DieRoten.pl
Reklama

Choupo-Moting odejdzie zimą?

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Mając na uwadze obecną kadrę pierwszej drużyny Bayernu Monachium, trener Tuchel ma do swojej dyspozycji trzech nominalnych napastników.

Będąc dokładniejszym mowa o trójce takich zawodników jak Harry Kane, Mathys Tel oraz Eric Maxim Choupo-Moting. Ich kolejność nie jest tutaj przypadkowa, albowiem podstawowym snajperem trenera Thomasa Tuchela jest Kane, podczas gdy Tel pełni rolę super jokera.

Ostatni z nich, czyli Choupo-Moting, nie jest już jedną z głównych postaci, jak miało to miejsce w zeszłym sezonie i grywa głównie „ogony”. Dorobek Kameruńczyka w bieżącym sezonie to 15 spotkań (342 minuty) oraz 3 bramki.

Transfer zimą realną opcją?

Jak informuje niemiecki dziennik „Bild”, nie można już wcale wykluczyć, że w trakcie zimowego okienka transferowego, Eric zmieni otoczenie klubowe. Choć Tuchel docenia walory i umiejętności napastnika, to nie ma on już przyszłości w Monachium.

Na domiar wszystkiego umowa Choupo-Motinga z bawarskim klubem wygasa w czerwcu 2024 roku, dlatego też w styczniu mistrzowie Niemiec będą mieli ostatnią okazję, aby jeszcze coś zarobić na jego sprzedaży.

Mówi się, że jeśli na stole pojawiłaby się oferta, to monachijczycy byliby otwarci na transakcję. Środki z tego transferu mogłyby dodatkowo wzmocnić budżet Bayernu na zakup nowego obrońcy oraz środkowego pomocnika (na pozycję szóstki).

Eric Maxim Choupo-Moting

Do tej pory kameruński napastnik (urodzony w Hamburgu) miał okazję wystąpić łącznie w 103 meczach o stawkę dla Bayernu, zaś jego dorobek w tym czasie to 38 bramek oraz 10 asyst. Ponadto razem z kolegami Choupo-Moting sięgnął po 5 tytułów.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...