Buehl: Musimy być przygotowane na wszystko

Po blisko dwóch tygodniach przerwy, do akcji na krajowym podwórku powracają dziś zawodniczki pierwszej drużyny Bayernu Monachium.

Pierwsza w tym sezonie przerwa reprezentacyjna w przypadku żeńskiej piłki dobiegła już końca. Jutrzejszego wieczoru do akcji w Bundeslidze powracają piłkarki Bayernu Monachium, gdzie trenerem jest Alexander Straus.

Rywalkami monachijek będzie zespół 1. FC Koeln – miejscem tego boju będzie stadion Campusu. Warto wspomnieć, że dla Liny Magull i spółki to pierwsze domowe spotkanie w sezonie 2023/24. Co prawda FCB Frauen jest faworytem nadchodzącego meczu, ale jak podkreśliła Klara Buehl, wraz z koleżankami muszą być gotowe na wszystko.

− Kolonia to zespół, który składa się z wielu młodych zawodniczek, ale jest też naszpikowany starszymi i bardzo doświadczonymi piłkarkami – powiedziała Buehl.

− Dlatego mają pewne doświadczenie i rutynę. Myślę, że Kolonia jest bardzo zmienna, więc musimy być przygotowane na wiele rzeczy. To także zespół, który jest niezwykle zmotywowany i zaangażowany – podsumowała Klara Buehl.

Do tej pory podopieczne Alexandra Strausa rozegrały dwa spotkania w sezonie 2023/24 (Bundesliga oraz Puchar Niemiec) – bilans monachijek prezentuje się następująco: 1 zwycięstwo, 1 remis oraz bramki 4:2.