Breitenreiter: To było zasłużone zwycięstwo Bayernu

W ubiegłą sobotę na PreZero Arenie w Sinsheim odbył się pojedynek ligowy pomiędzy miejscowym TSG Hoffenheim a gośćmi z Bayernu Monachium.

Koniec końców spotkanie w ramach jedenastej kolejki niemieckiej Bundesligi zakończyło się w pełni zasłużonym zwycięstwem monachijczyków, którzy zachowali czyste konto i ograli TSG Hoffenheim 2:0.

Podczas pomeczowej konferencji prasowej, na temat porażki swojego zespołu wypowiedział się trener Andre Breitenreiter, który podkreślił, że mimo starań, jego podopieczni nie byli w stanie strzelić upragnionego gola, zaś „Bawarczycy” swoją grą zapracowali sobie na 3 punkty.

− To było zasłużone zwycięstwo Bayernu. Dobrze zaczęliśmy mecz, ale nie udało nam się wykorzystać naszych dobrych okazji w pierwszej połowie – powiedział Breitenreiter.

− 0:1 po stałym fragmencie gry było wyjątkowo niefortunne, zabrakło nam odpowiedniej alokacji. Potem Bayern bardzo dominował, byliśmy zbyt daleko od przeciwnika. W drugiej połowie byliśmy dużo bardziej stabilni z tyłu i staraliśmy się wcześniej naciskać – dodał.

− Nie udało nam się jednak zdobyć upragnionej bramki. Ale nie mogę winić zespołu. Nie poddaliśmy się i walczyliśmy do końca – podsumował Andre Breitenreiter.

W wyniku spotkań jedenastej kolejki niemieckiej Bundesligi, w tabeli ligowej doszło do licznych zmian. Podczas gdy Bayern odrobił 3 punkty do Unionu, to piłkarze TSG Hoffenheim spadli na siódmą lokatę. Pełne zestawienie znajdziecie tutaj.