DieRoten.pl

Jak dobrze pamiętamy kilka tygodni temu Karl-Heinz Rummenigge otwarcie stwierdził, że klub gotów jest rozważyć sprzedaż Jerome'a Boatenga, jeśli sam zawodnik będzie chciał odejść oraz jeśli pojawi się godna oferta kupna.

reklama

Sam Boateng w końcówce sezonu 2017/18 kilka razy wypowiadał się na temat swojej przyszłości – kibicom Bayernu z całą pewnością w pamięci zapadły słowa, kiedy rosły stoper wspomniał w wywiadzie dla magazynu „Socrates”, iż myśli o poszukaniu nowego wyzwania poza granicami Niemiec.

Wczoraj pojawiła się informacja niemieckiego „Suddeutsche Zeitung” odnośnie planów transferowych Bayernu Monachium – jak mogliśmy się dowiedzieć klub nie będzie rzucał kłód pod nogi wyróżnionym zawodnikom, jeśli pojawi się godna oferta.

Jednym z tych piłkarzy jest właśnie Jerome Boateng, którego przyszłość w Monachium wciąż pozostaje niewiadomą. Z wypowiedzi Hasana Salihamidzica dla „SZ” możemy dowiedzieć się, że obecnie klub planuje kadrę z nim, lecz jeśli pojawi się oferta, to „Bawarczycy” rozważą ją…

Na ten moment wchodzimy w nowy sezon z Jeromem w kadrze. Wiadomo nam jednak wszystkim, że Jerome wyraził swoje zdanie względem przyszłości. Dlatego też jeśli otrzymamy poważną ofertę za niego, to wysłuchamy jej – stwierdził Hasan Salihamidzic.

Warto też zauważyć, że przyszłość Thiago Alcantary nie jest oczywista. Co prawda dyrektor sportowy oznajmił otwarcie, że Bayern planuje przyszły sezon z Hiszpanem w kadrze, jednakże wedle dziennikarzy „SZ” w przypadku pomocnika niewiele to znaczy.

Oczywiście, planujemy kadrę na przyszły sezon z Thiago − dodał dyrektor sportowy FCB.

Z ustaleń wspomnianego źródła wynika, że podobnie jak w przypadku Boatenga czy Vidala, monachijczycy gotowi są rozważyć sprzedaż zawodnika, jeśli któraś z zainteresowanych stron rzuci na stół lukratywną ofertę. Mimo wszystko na ten moment nie pojawiła się takowa.

źródło: SZ.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama11.07.2018 14:13
Vidala bym sprzedał ale Boateng moim zdaniem jest nie do ruszenia!!
11.07.2018 11:45
Żadnej sprzedaży wg mnie obajbędą nam bardzo potrzebni w nowym sezonie
11.07.2018 10:52
Sprzedać obu natychmiast. Czas przewietrzyć kadre. Oni już mieli czas pokazać na co ich stac. Boateng zatrzymał się w rozwoju a Thiago nigdy nie spełnił pokladanych nadziei.
11.07.2018 10:04
Jeżeli Bayern zadba o odpowiednie zastępstwo dla Boatenga to faktycznie można pomyśleć nad jego sprzedażą. Uważam jednak, że w naszej kadrze i tak jest o jednego środkowego obrońcę za mało, więc gdy odejdzie Boa będziemy musieli kupić dwóch, nowych zawodników :)
11.07.2018 10:00
Oj nie, nie, nie. Thiago i Jerome zostają u nas :).

reklama