Brazzo krytykuje zawodników: Byliśmy ospali

Niestety, ale monachijczycy nie mogą mieć powodów do zadowolenia po ostatnim pojedynku ligowym przed marcową przerwą reprezentacyjną.

W pojedynku dwudziestej piątej kolejki ligowej, podopieczni Juliana Nagelsmanna zaprezentowali się bardzo kiepsko i zasłużenie ponieśli porażkę 1:2 z Bayerem 04 Leverkusen.

Podczas pomeczowych wywiadów, na temat spotkania wypowiedzieli się nie tylko piłkarze i trenerzy obu klubów, ale i również działacze. W przypadku Bayernu swoje bardzo krytyczne stanowisko względem występu „Bawarczyków” przedstawił Hasan Salihamidzic.

− Nie wiem, jak nazwać te uczucia, ale w każdym razie to nie było to, o co chodzi w Bayernie Monachium. Brakowało nam wszystkiego! Daliśmy się pokonać drużynie, która grała jeszcze w czwartek. Leverkusen było lepsze pod każdym względem! – powiedział Salihamidzic.

− Być może w ciągu ostatnich dziesięciu minut spotkania z Bayerem oddaliśmy dwa lub trzy strzały na bramkę. Ale tak mało zapału, tak mało mentalności, tak mało pojedynków i asertywności w grze… Rzadko doświadczam takie coś w FCB – dodał.

− Ta drużyna jest bardzo dobra, gdy od początku prezentuje mentalność na 100 procent. Ale ta drużyna nie jest tak dobra, kiedy gra tak jak w meczu z Bayerem, kiedy jest ospała i myśli, że może zrobić wszystko ze swoją jakością. Nie pokazali tego w meczu z Bayerem. Dla mnie mentalność i walka to również cechy, które są potrzebne. Tego w ogóle nie było jednak u nas w Leverkusen – podsumował Hasan Salihamidzic.

W wyniku wczorajszej porażki z Bayerem 04 Leverkusen, podopieczni Juliana Nagelsmanna spadli na drugą lokatę w tabeli ligowej i tracą obecnie 2 punkty do liderów z Borussii Dortmund, którzy to z kolei pokonali w sobotę 1. FC Koeln aż 6:1.