Bramka Daviesa, Thiago z minutami

Od pewnego czasu zdecydowana większość piłkarzy Bayernu Monachium przebywa na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Nie dalej jak wczoraj odbyły się kolejne spotkania z udziałem zawodników FCB.

Kanada 2:0 (0:0) USA

Dziś w nocy o 1:30 czasu europejskiego swoje kolejne spotkanie w ramach Ligi Narodów CONCACAF rozegrali podopieczni Johna Herdmana, którym tym razem przyszło mierzyć się na własnym terenie z reprezentacją narodową Stanów Zjednoczonych.

Ostatecznie pojedynek na BMO Field w Toronto zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem Kanadyjczyków, którzy ograli USA 2:0. Warto nadmienić, iż dla Kanady była to historyczna wygrana od ponad 29 lat! Po rozegraniu trzech kolejek „The Canucks” zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie z kompletem punktów.

Jedyny reprezentant Bayernu Monachium – Alphonso Davies – pokazał się z bardzo dobrej strony, grał przez 66 minut i wpisał się nawet na listę strzelców. Po meczu wielu dziennikarzy i piłkarskich ekspertów nie szczędziło pochwał pod adresem skrzydłowego FCB.

Szwecja 1:1 (0:0) Hiszpania

Wczoraj późnym wieczorem, a będąc dokładniejszym o 20:45 swój drugi mecz w ramach drugiej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej rozegrali piłkarze Hiszpanii. Rywalem podopiecznych Roberta Moreno była ekipa Szwecji.

Ostatecznie spotkanie na Friends Arena w Solnej zakończyło się remisem 1:1, jednakże na uwadze trzeba mieć fakt, że zawodnicy „La Roja” wyrównali rzutem na taśmę w samej końcówce za sprawą Rodrigo. Jedyny reprezentant Bayernu − Thiago – rozegrał 66 minut, po czym został zmieniony.

Sytuacja w tabeli grupy F wygląda w miarę przejrzyście. Na pozycji lidera utrzymali się Hiszpanie (20 oczek), którzy mają przewagę 5 punktów nad Szwedami. Za miesiąc Ramos i spółka zagrają jeszcze z Maltą oraz z Rumunią.