DieRoten.pl
Reklama

Blind trafi do La Ligi?

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone przez klub, to odejście Daleya Blinda z Bayernu jest już przesądzone od dłuższego czasu.

Holenderski defensor, który z racji na swoją wszechstronność może być używany na kilku pozycjach, zimą 2023 roku podpisał z monachijczykami półroczną umowę, po tym jak trener Nagelsmann musiał borykać się z licznymi problemami kadrowymi w defensywie po rundzie jesiennej.

Kontrakt Daleya Blinda nie zostanie jednak przedłużony i po sześciu miesiącach, 33-latek opuści stolicę Bawarii. Mistrzowie Niemiec nie potwierdzili jeszcze oficjalnie rozstania, ale żona zawodnika zdołała już pożegnać się i podziękować „Bawarczykom” w mediach społecznościowych.

Na ten moment nie wiadomo, jaki kierunek obierze sobie reprezentant Holandii – od pewnego czasu spekuluje się między innymi o powrocie do Ajaxu.

Jak jednak donosi „Cadena SER”, usługami defensora zainteresowana jest przede wszystkim hiszpańska Girona, która miała już nawet odbyć owocne rozmowy z piłkarzem i jego agentami. Doświadczenie Blinda może okazać się bardzo cenne, dlatego też Hiszpanie pragną go pozyskać na nowy sezon.

Umowa nie została jeszcze sporządzona, ale biorąc pod uwagę informacje dziennikarzy wspomnianego wyżej źródła, nie powinno to stanowić żadnego problemu. Daley ma być otwarty na podjęcie się nowego wyzwania w karierze.

Źródło: Cadena SER
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...