DieRoten.pl

Bild: Rosnąca forma Leroya Sane

07.10.2021, 08:56:18
FotoOlimpik

Przed kilkoma dniami, swoje kolejne spotkanie w ramach nowego sezonu niemieckiej Bundesligi rozegrali zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec.

Niestety, ale monachijczycy mimo licznych prób nie byli w stanie przekuć swoich okazji na bramki i ostatecznie byli zmuszeni uznać wyższość rywali z Frankfurtu i ponieśli porażkę 2:1…

Niemniej jednak jak zauważył dziennik „Bild”, najbardziej zauważalną gwiazdą bawarskiego klubu w niedzielnym boju z frankfurtczykami był Leroy Sane. Nie ulega również wszelkiej wątpliwości, że Niemiec prezentuje się zdecydowanie lepiej, niż miało to miejsce na początku sezonu.

Idealnym przykładem przemiany skrzydłowego jest sytuacja z 8. minuty – mistrzowie Niemiec stracili piłkę w newralgicznym miejscu, ale 25-latek nie poddał się. Pomocnik przebiegł pół boiska, odzyskał piłkę na własnej połowie i zatrzymał kontratak. 25,000 kibiców na Allianz Arenie nagrodziło go za tę akcję wielkimi brawami.

W ofensywie reprezentant niemieckiej kadry narodowej również kilkukrotnie próbował stworzyć zagrożenie – wystarczy wspomnieć, że jego bardzo dobrą akcję zmarnował Serge Gnabry, który trafił tylko w słupek z bardzo bliskiej odległości…

Pomocnik od pewnego czasu bardzo często wraca się również do obrony i pomaga kolegom w defensywie. Idealnym symbolem ducha walki Sane są jego getry – skrzydłowy wycina na nich dziury, aby nie były zbyt ciasne podczas wysiłku. Nowy Leroy jest wysoko ceniony przez kibiców, którzy często wiwatują go na trybunach, choć jeszcze nie tak dawno temu gwizdali na niego.

Ostatnie spotkania

Odkąd Leroy został przesunięty na lewe skrzydło, jego liczby mogą robić wielkie wrażenie, albowiem licząc wszystkie spotkania dla Bayernu i reprezentacji Niemiec, to Sane w 11 spotkaniach miał udział przy 14 golach (6 bramek oraz 8 asyst).

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)16.10.2021 11:08
Czekam na jego występy w których naprawdę pokaże że potrafi ciągnąć zespół a nie tylko wtedy, gdy drużyna jest na fali.
07.10.2021 18:37
odpowiednia pozycja i wraca Leroy z czasów MC , widać że to prawe skrzydło mu nie służyło
07.10.2021 16:05
Oby ten rozwój trwał nadal, potrzebujemy godnego następcy Robbery
07.10.2021 15:09
Powoli zaczyna wyglądać to dobrze ale to jeszcze nie jest to.
07.10.2021 13:07
07.10.2021 10:45
Widać większe zaangażowanie w jego grze i pracę w defensywie. Oby to to była trwała zmiana w mentalności Sane.