DieRoten.pl

Bierhoff: Z powodu kryzysu ceny na rynku spadną

06.04.2020, 08:32:41
Ł. Skwiot

Zdaniem menadżera niemieckiej reprezentacji narodowej – Olivera Bierhoffa – kryzys spowodowany pandemią koronawirusa odbije się na świecie futbolu.

Podczas niedawnego wywiadu dla „Gazzetta dello Sport” na temat obecnej sytuacji wypowiedział się Oliver Bierhoff. Niemiec wskazał, że w wyniku pandemii koronawirusa kwoty transferowe i zarobki zawodników ulegną zmianie.

Ponadto menadżer niemieckiej reprezentacji narodowej w dalszej części rozmowy z dziennikarzem zaznaczył także, że mniejsze sumy wpłyną również na kontrakty sponsorskie oraz środki z praw telewizyjnych.

− W wyniku kryzysu spowodowanego pandemią, ceny spadną. Do tej pory zawodnicy cały czas chcieli więcej pieniędzy – powiedział Oliver Bierhoff.

− Każdy myślał w jaki sposób może zarobić jeszcze więcej. Chciwość zawsze była najważniejszą zasadą. Koniec końców system eksploduje. Będzie mniej pieniędzy, co wpłynie też na kontrakty z TV i sponsorami – podsumował Niemiec.

Podobnego zdania jest również Karl-Heinz Rummenigge, który spodziewa się, że w wyniku pandemii koronawirusa kwoty transferowe i zarobki zawodników spadną znacząco.

Każdy kryzys niesie ze sobą szansę. Od dłuższego czasu kwoty transferowe i zarobki rosły gwałtownie do niezdrowych sum. Ten kryzys powinien jednak powstrzymać rosnącą tendencję. Popyt i podaż wyregulują i zrównoważą rynek – powiedział Rummenigge.

źródło: Gazzetta dello Sport

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)16.04.2020 13:29
Już spadły i to będzie postępować. Może to i uzdrawiające dla zepsutej pieniędzmi piłki.
06.04.2020 16:22
Na to właśnie liczę. Przyda się solidny reset na tym rynku...szkoda tylko,że takie musiały być tego przyczyny.
06.04.2020 09:53
W związku z czym niektóre kluby raczej nie będą takie chętne w sprzedaży zawodników. Bo gdy jeszcze w poprzednim okienku kluby mogły sprzedać gwiazdy za grube miliony, to w tym okienku ceny będą już o 20-30% mniejsze.

Także myślę, że większość będzie chciała po prostu przeczekać ten kryzys, by na ewentualnych sprzedażach nie stracić sporych kwot.
06.04.2020 09:44
Taka właśnie będzie rzeczywistość, czyli ceny i zarobki w dół. Jakim cudem piłka nożna miałaby znaleźć się w jakiejś bańce mydlanej dzięki której kryzys ją ominie ? Firmy/sponsorzy będą dawały mniej, telewizje będą dawały mniej. To są poważani ludzie, prowadzący poważne biznesy, a nie amatorzy nie wyciągający wniosków na przyszłość.
06.04.2020 09:33
A czyja to wina że gracze tyle zarabiają a w piłce są takie kwoty? na pewno nie piłkarzy!! Ktoś chyba tym wszystkim steruje i pozwala by szejkowie czy inni obrzydliwie bogaci krezusi pompowali tyle kasy do piłki.
06.04.2020 09:20
Oczekiwania tych panów? 1/3 kwot transferowych i połowa zarobków piłkarzy, a rzeczywistość? To część przemysłu rozrywkowego, a podaż będzie wyższa po takiej przerwie.