DieRoten.pl
REKLAMA

REKLAMA

Bayern zapłacił rekordowe prowizje. Agenci dostali ponad 51 milionów!

fot. Własne

Ponad 249 milionów euro - tyle niemieckie kluby wydały na prowizje dla agentów w sezonie 2023/24. Zgodnie z oczekiwaniami na czele listy Bayern Monachium.

W sezonie 2023/24 niemieckie kluby wydały na prowizje dla agentów 249.7 mln euro. To najwyższa kwota w historii Bundesligi. Najwięcej zapłacił Bayern Monachium, który zapłacił agentom 51.2 mln euro, wynika z danych opublikowanych przez DFL.

REKLAMA

Taki wzrost wydatków tłumaczony jest wysokim obrotem transferowym w lidze. Kluby Bundesligi zarobiły w sezonie 2023/24 około 1.06 miliarda euro na sprzedaży zawodników, co oznacza wzrost aż o 450 mln względem poprzedniego sezonu! Wydatki na nowych piłkarzy sięgnęły natomiast 840 mln euro, czyli o blisko 300 mln więcej niż rok wcześniej.

Jednym z powodów tak dużych prowizji był transfer Harry’ego Kane’a do Bayernu. Napastnik został kupiony z Tottenhamu za ok. 95 mln euro. W Dortmundzie z kolei sprzedano Jude’a Bellinghama do Realu Madryt za 113 mln euro.

W niższych ligach skala wydatków była dużo mniejsza. Kluby 2. Bundesligi przeznaczyły na prowizje 24.6 mln euro (rok wcześniej: 38.7 mln). Najwięcej wydała Hertha Berlin, która wypłaciła prowizje na poziomie 7.6 mln euro.


Źródło: kicker
admin

Komentarze

REKLAMA
Trwa wczytywanie komentarzy...