Bayern w półfinale!

Bayern Monachium dopełnił formalności w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów i bez większych problemów zapewnił sobie awans do półfinału tych rozgrywek. Bawarczycy udowodnili swoją wyższość nad zespołem Marsylii wygrywając ponownie 2:0, tym razem po dwóch trafieniach Ivicy Olicia (13., 37.).

Pierwszą okazję na strzelenie bramki miał już w 2. minucie Toni Kroos, jednak piłka po jego strzale nie trafiła w światło bramki. Goście również stwarzali sobie okazje, jednak ani po strzale Loica Remy (9.), ani również po uderzeniu Jeremy’iego Morela (12.) wynik nie uległ zmianie.

Pierwsza bramka tego spotkania padła minutę później, gdy po pięknej akcji i podaniu Francka Ribery’ego do siatki Marsylii z pięciu metrów trafił Ivica Olić. Była to pierwsza bramka Chorwata w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Goście kilka minut później wypracowali sobie dobrą okazję, jednak strzał Stephane M'Bia (18.) świetnie obronił Manuel Neuer.

W 27. minucie zakotłowało się pod bramką Marsylii jednak zarówno strzał Kroosa jak i dobitkę Anatoliya Tymoshchuka, bez większych problemów wybronił Steve Mandanda. Kilka minut później (33.) Toni Kroos ponownie próbował uderzenia na bramkę Marsylii jednak tym razem Mandandę wyręczył słupek. W 37. minucie bramkarz Marsylii nie miał już tyle szczęścia, gdyż po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Ivica Olić, po fantastycznej akcji na lewym skrzydle Francka Ribery'ego i Davida Alaby, który zaliczył asystę. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Bawarczycy spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku, nie pozwalając na zbyt wiele przyjezdnym i czekając na dogodne sytuacje do przeprowadzenia groźnych akcji. Po jednej z nich, dobrym lecz minimalnie niecelnym strzałem popisał się ponownie Toni Kroos (62.).

Cztery minuty później bliscy zdobycia kontaktowego gola byli zawodnicy Marsylii, jednak po dobrym dośrodkowaniu, niecelnie głową uderzał napastnik gości Brandao. Do końca spotkania Bayern mądrze rozgrywał piłkę i bez straty bramki awansował do dalszej fazy Champions League, w której zmierzy się ze zwycięzcą pary Real Madryt – APOEL Nikozja.