DieRoten.pl
Reklama

Bayern uda się latem na tournee po USA

fot.
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że kryzys wywołany pandemią koronawirusa wywołał niemałe spustoszenie w świecie piłki nożnej. Odczuli to również Bawarczycy.

Wystarczy tylko podkreślić, że w związku z brakiem widzów na Allianz Arenie w większości spotkań w trakcie pandemii (z racji na obostrzenia pandemiczne), klub ze stolicy Bawarii stracił potencjalny przychód ponad 200 milionów euro, a może i nawet znacznie więcej.

Ponadto „Bawarczycy” musieli zrezygnować w 2020 i 2021 roku z tradycyjnych tournée, w trakcie których Bayern promował swoją markę i podróżował po całym świecie. Wkrótce jednak ulegnie to zmianie, albowiem według doniesień „Sport Bilda”, monachijczycy latem polecą do USA!

Z informacji ujawnionych przez dziennikarzy wspomnianego źródła wynika, że monachijczycy po dwuletniej przerwie wracają do Stanów Zjednoczonych. Pierwotnie FCB miało również odwiedzić jeszcze Meksyk, ale szefowie „Gwiazdy Południa” mieli zrezygnować z tego planu.

Planowo mistrzowie Niemiec mieliby rozpocząć tournée 18 lipca, zaś celami ich podróży mają być Waszyngton oraz Green Bay. Na ten moment można niemalże potwierdzić, że w trakcie tournée podopieczni Juliana Nagelsmanna w ramach przygotowań do nowego sezonu zagrają sparing z Manchesterem City.

Warto wspomnieć, że według „Green Bay Press-Gazette”, od pewnego czasu trwają już pierwsze rozmowy w kwestii organizacji wspomnianego meczu towarzyskiego. Gospodarzem tego pojedynku ma być z kolei ekipa z NFL – The Green Bay Packers. Miejscem starcia ma być Lambeau Field, który może pomieścić 81 441 widzów.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...