Bayern II traci punkty

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą piąte oficjalne spotkanie w ramach rozpoczętego dopiero co sezonu 2022/2023 w bawarskiej lidze regionalnej.

FC Bayern II 1:1 (0:0) Viktoria Aschaffenburg

Tym razem piłkarze drugiej drużyny Bayernu Monachium nie mają raczej zbyt wielu powodów do zadowolenia po swoim ostatnim pojedynku ligowym. W ubiegłą niedzielę podopieczni Martina Demichelisa zremisowali „tylko” z ekipą Viktorii Aschaffenburg.

Zawodnicy FCB II w starciu piątej kolejki bawarskiej ligi regionalnej wywalczyli na własnym podwórku wynik 1:1, choć mogli spokojnie odnieść wysokie zwycięstwo. Jedynego gola dla monachijczyków zdobył Justin Janitzek. Na ten moment Kern i spółka zajmują czwarte miejsce ze stratą 2 oczek do liderów z Unterhaching.

− Ogólnie jestem zadowolony z tego tygodnia. W trzech meczach zdobyliśmy 7 pkt. Niestety, nie udało nam się teraz wygrać przed naszymi kibicami. Zaczęliśmy mecz dobrze, ale odpuściliśmy pod koniec pierwszej połowy. W drugiej połowie dominowaliśmy, ale nie potrafiliśmy utrzymać prowadzenia. Mimo remisu, wciąż patrzymy w przyszłość – powiedział trener Demichelis.

Gospodarze bardzo szybko mogli wyjść na prowadzenie, albowiem w 2. minucie na 1:0 mógł strzelić Lovro Zvonarek. Goście nie czekając zbyt długo, odpowiedzieli groźnym atakiem i uderzeniem Laverty, ale świetną interwencją wykazał się Mayer. Nieco później bliscy szczęścia był Vidovic, ale zabrakło szczęścia. W 22. minucie „Bawarczycy” mogli odetchnąć z ulgą po tym, jak Laverty trafił w poprzeczkę. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i obie strony udały się na przerwę. Po przerwie Bayern przeszedł od razu do ofensywy, co zaowocowało piękną akcją i golem Janitzka. W 72. minucie kropkę nad i mógł postawić Copado, ale napastnik zmarnował świetną okazję. Pięć minut później goście wykorzystali błąd w rozegraniu bramkarza FCB II i wyrównali za sprawą wspomnianego już Laverty. Podopieczni Demichelisa w końcówce starcia na Gruenwalder przeprowadzili jeszcze dwa groźne ataki, ale ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1:1 i podziałem punktów.

Bayern II: Mayer - Herold, Janitzek, Tikvic, Brueckner - Ranos, Aydin (89’ Kraetzig), Vidovic, Neziri (63’ Denk), Zvonarek - Copado.

Bramki: 1:0 Janitzek (56’), 1:1 Laverty (77’).

Zawodnicy Bayernu II mają teraz nieco więcej czasu na przygotowania do kolejnego spotkania. W najbliższą sobotę o 14:00 monachijczycy rozegrają bardzo ważny mecz w rozgrywkach ligowych – ich rywalem na wyjeździe będzie obecny lider, czyli Unterhaching, gdzie trenerem jest Sandro Wagner.

Źródło: FCB.de / Własne