DieRoten.pl

„Bayern byłby głupi, gdyby nie zajął się kwestią Adeyemiego”

23.10.2021, 10:50:53
Fotolia

Do otwarcia letniego okienka transferowego w 2022 roku pozostało jeszcze wiele miesięcy, jednakże media na całym świecie od tygodni spekulują o kolejnych ruchach transferowych FCB.

reklama

Biorąc pod uwagę doniesienia z ostatnich tygodni, to na celowniku FCB miał znaleźć się młody i utalentowany Karim Adeyemi, który w przeszłości miał już okazję grać dla bawarskiego klubu, lecz został wyrzucony z akademii piłkarskiej za rzekome problemy wychowawcze.

Ostatnio w rozmowie dla „Bild TV” na temat młodego napastnika wypowiedział się jego mentor i prezydent Unterhaching – Manfred Schwabl – który podkreślił, że Bayern byłby głupi, gdyby nie zajął się kwestią ściągnięcia 19-latka, z którego agentami prowadzą rozmowy nie tylko monachijczycy, ale i BVB.

− Nadal łączy nas bardzo bliska więź. Nadal działam jako mentor w tle. Bayern byłby głupi, gdyby nie zajął się kwestią jego transferu. Ale zawsze jest niebezpiecznie zrobić trzeci krok przed drugim. Co więcej BVB też rozmawia – powiedział Schwabl.

− Jestem przekonany, że wkrótce będzie regularnie grał w kadrze narodowej. Z drugiej strony on jest też predysponowany do Premier League. Myślę, że najpierw przeniesie się do czołowego klubu w Bundeslidze. Tendencja jest do przewidzenia – dodał prezydent Unterhaching.

W tej samej rozmowie Manfred Schwabl, który w przeszłości jako piłkarz z dobył z Bayernem dwa mistrzostwa Niemiec i rozegrał łącznie 103 spotkania dla FCB, odniósł się również do osoby Uliego Hoenessa, czyli honorowego prezydenta FCB.

− Uli jest po prostu wspaniałym człowiekiem. Co więcej jako menadżer jest również wzorem godnym naśladowania – podsumował Manni Schwabl.

źródło: Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama23.10.2021 19:17
On i Wirtz to obowiązkowe transfery.
23.10.2021 18:05
Osobiście uważam, że Wirtz powinien być dla nas ważniejszy bo ma większy potencjał od Adeyemiego...
Mimo to nie skreślam Karima ale jeżeli ma przyjść to chyba tylko jakby Coman został sprzedany za jakąś godziwą sumkę.
#MiaSanMia
23.10.2021 15:12
Dawać go i Wirtza i nic więcej nie potrzeba. No może jeszcze przydałby się prawy defensor.
23.10.2021 14:54
Wszystko pasuje i byłby to nas pewno dobry ruch.
23.10.2021 13:31
Reprezentant Niemiec, piłkarz urodzony w Monachium, młody wielki ofensywny talent. Wszystko pasuje do siebie jak element układanki. Jeśli Bayern nie pozyska tego zawodnika, to po prostu da dupy, powiedzmy to sobie bez owijania w bawełnę.
23.10.2021 12:31
Bayern nie może sobie pozwolić, aby Adeyemi i Wirtz przeszli do innych klubów.
23.10.2021 11:37
Pojawia się mały znak zapytania, czy nie będzie chciał potraktować Bayernu jako trampoliny do dostania się i grania w PL? Tamte kluby juz się nim mocno interesują, a do tego jest 50/50 że w Bayernie będzie grał w pierwszej jedenastce. Chyba że zostanie sprzedany Coman, i wtedy wejdzie na skrzydło ale też raczej jako zawodnik do rotacji niż podstawa. Jak narazie wiele znaków zapytania się rysuje co do osoby tego młodziaka.
23.10.2021 10:55
„ Ale zawsze jest niebezpiecznie zrobić trzeci krok przed drugim.” - coś w tym może być i dlatego mimo, że chciałbym tego transferu to wydaje mi się, że do tego nie dojdzie, bo wybierze klub w którym odrazu będzie miał gwarancje pierwszego składu, a w Bayernie mieć tego nie będzie.