Barcelona remisuje w lidze

FC Barcelona nie wykorzystała swojej próby generalnej przed środowym spotkaniem rewanżowym z Bayernem Monachium w półfinale rozgrywek Ligi Mistrzów. Duma Katalonii na San Mames zremisowała na wyjeździe z Athletic Bilbao 2:2. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Tito Vilanovę zdobywali Lionel Messi oraz Alexis Sanchez.

Cztery dni przed rewanżem Barcelona chciała zrehabilitować się za wtorkową porażkę z Bayernem na Allianz Arenie. Do przerwy Barcelona przegrywała 1:0, bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Susaeta. W 67. minucie do wyrównania doprowadził Lionel Messi, niespełna dwie minuty później na prowadzenie swój zespół wyprowadził Alexis Sanchez.

W 90. minucie bramkę na wagę jednego punktu zdobył Ander Herrera. Gol ten ustalił końcowy rezultat sobotniego starcia, Barca zaledwie zremisowała na wyjeździe z Athletic Bilbao 2:2.