DieRoten.pl

Barcelona chciała „podebrać” Laimera

fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Reklama

Co prawda Bayern nie potwierdził jeszcze tego transferu, ale niemalże wszystkie źródła w Niemczech są przekonane – Konrad Laimer przeniesie się do Bayernu.

W ostatnich kilku dniach pojawiło się sporo nowych informacji na temat Konrada Laimera. Jak poinformował magazyn „Kicker”, Austriak miał już nie tylko przejść badania medyczne, ale i również podpisać długoterminowy kontrakt.

Nieoficjalnie mówi się, że oficjalne potwierdzenie tego ruchu ma nastąpić w najbliższych dniach. Jako że umowa pomocnika z RB Lipsk wygaśnie 30 czerwca, to 25-latek przeniesie się na Allianz Arenę na zasadzie wolnego transferu (umowa zacznie obowiązywać z dniem 1 lipca 2023 roku).

Barcelona chciała podebrać Laimera

Jak już informowały wcześniej niemieckie media, Laimer odrzucił kilka zapytań oraz ofert z Premier League, zaś jak wynika z ostatnich doniesień tygodnika „Sport Bild”, w ostatniej chwili pomocnika RB Lipsk do transferu na Camp Nou starała się przekonać jeszcze Barcelona.

Szefowie katalońskiego klubu skontaktowali się kilka dni temu z agentem Konrada i wyrazili zainteresowanie letnim transferem. Niemniej jednak Austriak odrzucił propozycję, jako że jest już od dłuższego czasu dogadany z „Bawarczykami”, zaś jego celem jest ponownie nawiązać współpracę z Julianem Nagelsmannem.

Warto podkreślić, że 25-latek może grać nie tylko jako środkowy pomocnik, ale i również jako prawy obrońca, co czyni go bardzo interesującym nabytkiem dla Bayernu.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...