Wraz z zakończeniem sezonu 2020/21, z ekipą rekordowego mistrza Niemiec pożegnało się dokładnie trzech zawodników (David Alaba, Jerome Boateng oraz Javi Martinez).
reklama
Zobacz także:
- Barcelona zaoferowała 32 mln euro za Lewandowskiego
- Sport1: Lewandowski nie będzie buntował się przeciwko FCB
- „Oczekujemy więcej od Cuisance’a”
- Goretzka: Liczę, że Gnabry przedłuży umowę
- Xavi potwierdza zainteresowanie Lewandowskim
Podczas gdy Boateng trafił do Lyonu, zaś Martinez do Qatar SC, to nowym pracodawcą Alaby został z kolei Real Madryt. Warto przypomnieć, że każdy z tych zawodników opuścił Bayern na zasadzie wolnego transferu.
W niedawnym wywiadzie dla niemieckiego „Sky”, na temat Davida wypowiedział się jego wieloletni kolega z FCB – Holger Badstuber. Niemiec nie ma wątpliwości, że odejście Austriaka „boli”, zwłaszcza że był on bardzo ważny nie tylko na boisku, ale i również w szatni.
− Jak na razie rozgrywa super sezon w Realu. Często grają do zera. Strata takiego gościa boli, bo był bardzo ważny w szatni, a na boisku miał doświadczenie, klasę i konsekwencję – powiedział Badstuber.
− Dał bezpieczeństwo zawodnikom obok siebie. Ponosił odpowiedzialność. Takiego zawodnika nie da się zastąpić w tak krótkim czasie, on był w klubie i odnosił sukcesy zbyt długo, aby to zrobić – mówił dalej.
− To zadanie dla tych, którzy teraz to rekompensują i idą w jego ślady. To może trochę potrwać – podsumował Holger Badstuber.
Od momentu swojego transferu do Realu Madryt, David Alaba rozegrał dla ekipy „Królewskich” łączną liczbę 29 spotkań, zaś jego dorobek w tym czasie to 2 bramki, 4 asysty oraz Superpuchar Hiszpanii.