DieRoten.pl
Reklama

Alonso bardziej otwarty na Bayern niż Liverpool

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Jak już doskonale wiemy, latem 2024 roku dojdzie do kolejnej zmiany na stanowisku trenera pierwszej drużyny Bayernu Monachium.

Wczorajszego przedpołudnia klub ze stolicy Bawarii poinformował, że po rozmowach z Thomasem Tuchelem, wszystkie strony zdecydowały się na rozstanie latem 2024 roku, po zakończeniu sezonu 2023/2024.

Póki co nie poznaliśmy jeszcze następcy niemieckiego szkoleniowca, ale media w Niemczech i nie tylko spekulują, że głównym kandydatem i wymarzonym celem szefów rekordowego mistrza Niemiec pozostaje Xabi Alonso, który obecnie pracuje dla Bayeru 04 Leverkusen.

Problemem jest jednak fakt, że o usługi Hiszpana zabiega także Liverpool, gdzie Juergen Klopp również odchodzi z dniem 1 lipca 2024 roku.

Niemniej jednak poinformował niemiecki „Sky” i dziennikarz Florian Plettenberg, na ten moment Xabi jest bardziej otwarty na pracę w bawarskim klubie niż przenosiny do Premier League. Co więcej mówi się również, że Bayern ma nie tyle co dobre, lecz bardzo dobre szanse na zakontraktowanie Alonso!

Xabi Alonso

Hiszpan może pochwalić się bardzo bogatą karierą piłkarską – w końcu mowa o 18 tytułach, z czego 5 z nich zdobył jako zawodnik Bayernu w latach 2014-2017. Jeśli mowa o ścieżce trenerskiej, swoją przygodę jako trener Xabi rozpoczął w 2018 roku. Obecnie jest szkoleniowcem Bayeru 04, z którym może pochwalić się następującym bilansem:

− 45 zwycięstw, 14 remisów, 10 porażek
− Bramki 164:72
− Średnio 2,16 pkt na mecz

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...