DieRoten.pl

Agent Davida: Jonathan chce grać w Bundeslidze

31.03.2020, 14:03:10
FotoOlimpik

Bardzo możliwe, że w letnim okienku transferowym do Bundesligi trafi kolejny utalentowany pomocnik z Kanady, a będąc dokładniejszym Jonathan David.

Jednym z kierunków, który być może obierze sobie utalentowany Kanadyjczyk jest właśnie Bayern Monachium, o czym też informowaliśmy jakiś czas temu.

Kolega reprezentacyjny Alphonso Daviesa ma rozważać przenosiny do niemieckiej Bundesligi już od dłuższego czasu. Jonathan David, bo o nim mowa, na co dzień występuje w belgijskim KAA Gent, gdzie od początku sezonu robi wielką furorę.

Jeśli pod uwagę weźmiemy wszystkie rozgrywki, to 20-latek może pochwalić się 23 bramkami i 10 asystami w 40 rozegranych spotkaniach w kampanii 2019/20. Ostatnio na temat przyszłości swojego klienta wypowiedział się jego agent, czyli Nick Mavromaris.

− On jest gotowy na kolejny krok. Chce grać w Bundeslidze. Realistycznie rozgrywa dopiero pierwszy sezon jako profesjonalista. Jego rozwój jest ogromny. Jest tylko kilku lepszych 20-latków od niego w Europie. To wspaniały gracz, dla TOP 5 klubów w Europie – powiedział Mavromaris.

Na uwadze trzeba również mieć fakt, że usługami Davida zainteresowane są także dwa inne kluby z Bundesligi, a mianowicie RB Lipsk oraz Borussia Dortmund. Obecna umowa Kanadyjczyka z KAA Gent obowiązuje do 2023 roku, zaś jego szacunkowa wartość to 25 milionów euro. Póki co w dobie pandemii koronawirusa trudno jest przewidzieć jaka kwota przekonałby Belgów do sprzedaży.

Musimy poczekać i zobaczyć jak rozwinie się sytuacja – podsumował agent zapytany o możliwą kwotę odstępnego.

źródło: Ruhr Nachrichten
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama04.04.2020 17:41
Chcieć i grać każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej.
31.03.2020 16:49
Nie wiem ile w tych informacjach jest prawdy, ale pomysł ciekawy. Już z jednym Kanadyjczykiem nam się udało więc czemu nie spróbować kolejny raz? a z tego co czytałem to talent ma ogromny.
31.03.2020 16:46
Dokładnie...już miesiąc temu pisałem,że żadnego pośpiechu teraz.
Ciekawe co jakbyśmy zrobili tak jak niektórzy chcieli i już zaklepywali 6-8tygodni temu Sane za 80 czy Kai-a za 100... ładnie byśmy płakali teraz.
31.03.2020 15:19
Na wszystkie ruchy transferowe i ich kwoty trzeba poczekać aż sytuacja koronowirusowa ustabilizuje się i zobaczymy jakie kwoty będą w nowej rzeczywistości.

reklama