DieRoten.pl
Reklama

Adler: ter Stegen jest lepiej wyszkolonym bramkarzem

fot. Photogenica
Reklama

W ostatnich miesiącach, pod nieobecność Manuela Neuera, nowym numerem jeden w kadrze narodowej Niemiec został Marc-Andre ter Stegen.

Co prawda Manuel odzyskał już pełną sprawność i powrócił nawet do bramki monachijczyków, ale w przypadku niemieckiej reprezentacji narodowej, Neuer ustalił z Nagelsmannem, że powołanie w listopadzie nie będzie miało najmniejszego sensu, dlatego też pozostał on w Monachium.

Jeśli natomiast mowa o ter Stegenie, to od miesięcy w niemieckim świecie piłki nożnej toczy się ożywiona dyskusja odnośnie obu wspomnianych wyżej bramkarzy. Ostatnio swoje stanowisko przedstawił Rene Adler, czyli były golkiper i reprezentant Niemiec, który choć „jest bardziej za ter Stegenem”, to nie ma wątpliwości co do jakości i klasy Manu, nawet mimo jego wieku.

− Myślę, że jest dwóch bramkarzy, którzy naprawdę scharakteryzowali grę bramkarską w ostatnich latach. Obaj są spokojni przy piłce, nigdy nie denerwują się, gdy są naciskani i niesamowicie dobrze podają. Myślę, że jestem bardziej za ter Stegenem, jeśli chodzi o technikę i odbiór piłki. Myślę też, że jeśli spojrzeć tylko na techniczne ruchy bramkarskie z podręcznika, ter Stegen jest lepiej wyszkolonym bramkarzem. Neuer jest jednak jednym z najlepszych bramkarzy, jacy kiedykolwiek grali w piłkę i posiada wyjątkowe umiejętności. Nikt na świecie nie potrafi tak chwytać jak on – powiedział Adler.

− Jeśli spojrzeć na to, jak Neuer rozwinął swoją technikę bramkarską od początku swojej profesjonalnej kariery, kiedy to czasami był bardzo niechlujny, jestem pod wrażeniem. To częściowo zasługa jego nieokiełznanego głodu i ambicji. Nawet dzisiaj wciąż chce się stawać lepszym. I to jest DNA mistrza. Kiedy wymaga tego sytuacja i ma to znaczenie, to Manuel szczególnie się wyróżnia – podsumował Rene Adler.

Jeśli mowa o najbliższym meczu niemieckiej reprezentacji narodowej z Turcją (sparing), niemiecka prasa przewiduje, że od samego początku ponownie zagra Marc-Andre ter Stegen.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...