DieRoten.pl

Zapadła już ostateczna decyzja Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) w sprawie zachowania kibiców Bayernu Monachium za kilka różnych incydentów zarówno w lidze, jak i Pucharze Niemiec.

reklama

Władze Niemieckiego Związku Piłki Nożnej postanowiły ukarać Bayern Monachium wysoką grzywną w wysokości 77 tysięcy euro za wydarzenia z ostatnich kilku tygodni, kiedy to fani rekordowego mistrza Niemiec byli autorami przeróżnych incydentów.

Pierwszym „incydentem”, który został wzięty pod uwagę jest mecz Bayerem 04 Leverkusen w styczniu bieżącego roku, kiedy to fani FCB zaczęli rzucać na murawę rolki papieru na początku drugiej połowy – w związku z tym mecz został opóźniony o kilka minut.

Kilka tygodni później w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Niemiec przeciwko Paderborn (luty) kibice bawarskiego zespołu rzucali bomby dymne, które znacząco ograniczyły widoczność na stadionie. Z kolei w marcu sympatycy w meczu ligowym z BVB wywiesili banner, który w oświadczeniu DFB został określony jako „uwłaczający”.

Władze Niemieckiego Związku Piłki Nożnej wzięli też pod uwagę fakt użycia przez fanów „Die Roten” flar w meczu wyjazdowym przeciwko ekipie Hannoveru 96 (kwiecień). Kara finansowa obejmuje też „incydenty” z finału Pucharu Niemiec przeciwko Eintrachtowi Frankfurt, kiedy to rzucane środki pirotechniczne doprowadziły do opóźnienia startu drugiej połowy.

„Bawarczycy” przyjęli wczoraj nałożoną grzywną i nie będą się od niej odwoływać. Po raz ostatni monachijczycy zostali ukarani przez DFB w styczniu, kiedy to nałożono na klub karę w wysokości 52 tysięcy euro.

 

źródło: Twitter

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama12.06.2018 17:53
Na waciki dla DFB xd A tak poza tym nie jestem dumny z zachowania kibiców, trzeba z godnością wszystko przyjąć.
12.06.2018 12:02
FCBM nawet nie poczuje tej kary.
12.06.2018 10:09
Przykre to jest że klub musi płacić za takich kiboli:(

reklama