DieRoten.pl
Reklama

4 monachijczyków w półfinale MŚ U-17

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

10 listopada 2023 roku (w piątek) rozpoczął się kolejny turniej mistrzostw świata w piłce nożnej. Tym razem mowa o reprezentacjach do lat 17.

Od momentu rozegrania pierwszego spotkania minęło już trochę czasu, zaś turniej w Indonezji powoli dobiega już końca. Warto podkreślić, że klub ze stolicy Bawarii na mistrzostwach świata do lat 17 wciąż reprezentuje kilku utalentowanych graczy z Campusu FCB.

Największą grupę możemy wyróżnić w kadrze Niemiec, gdzie powołanych zostało 4 wychowanków bawarskiego klubu. Będąc dokładniejszym mowa o takich graczach jak Max Schmitt, Maximilian Hennig, Kurt Rueger oraz Robert Ramsak.

Pod koniec ubiegłego tygodnia młodzi Niemcy mieli z okazji rozegrać mecz ćwierćfinałowy, zaś ich rywalem była Hiszpania. Ostatecznie zespół prowadzony przez Christiana Wuecka odniósł skromne zwycięstwo 1:0, które zagwarantowało im bilet do półfinału mundialu U-17.

Podczas gdy wspomniani wyżej Hennig oraz Schmitt spędzili na boisku całe 90 minut, to Ramsak pojawił się na murawie na 16 ostatnich minut, zaś Rueger przesiedział zawody na ławce rezerwowych.

Półfinał już jutro

Już jutro rozegrane zostaną oba półfinałowe spotkania w ramach mistrzostw świata do lat siedemnastu. Podczas gdy Niemcy zagrają z Argentyną o 9:30, to Francja powalczy o awans do finału z Mali (początek tego boju zaplanowano o 13:00).

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...