DieRoten.pl
Reklama

33. urodziny Blinda

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Dla jednego z obecnych piłkarzy pierwszego zespołu Bayernu dzisiejszy dzień jest wyjątkowy – dokładnie 33 lata temu na świat przyszedł Daley Blind.

Dziś swoje urodziny obchodzi Daley Blind, który na Allianz Arenę trafił zeszłego zimowego okienka transferowego (na zasadzie wolnego transferu). Holender na świat przyszedł dokładnie 9 marca 1990 roku w Amsterdamie.

Piłka klubowa

Holender swoje pierwsze kroki w świecie piłki nożnej zaczął stawiać w zespole AFC Amsterdam, po czym w 1998 roku, jako zaledwie 8-letni chłopiec, został zawodnikiem szkółki piłkarskiej Ajaxu, gdzie stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia i poszczególne grupy młodzieżowe.

Zimą 2009 roku został z kolei włączony do pierwszej drużyn amsterdamczyków, jednakże rok później został wypożyczony na 6 miesięcy do Groningen. Po powrocie do swojego macierzystego klubu, do 2014 roku reprezentował barwy amsterdamskiego klubu i zdobywał z nim liczne trofea. Następnie jego kolejnym przystankiem był Manchester United.

W zespole „Czerwonych Diabłów” Daley spędził 4 lata, po czym powrócił do Ajaxu. Koniec końców jego przygoda z „de Amsterdammers” zakończyła się pod koniec minionego roku, z czego następnie skorzystali mistrzowie Niemiec, zatrudniając Daleya na zasadzie wolnego transferu w zimowym okienku transferowym w 2023 roku.

Liczby i sukcesy w piłce klubowej:

− 504 spotkania (4 dla Bayernu)
− 19 bramek
− 32 asysty
− 7x mistrz Holandii
− 2x Puchar Holandii
− 2x Superpuchar Holandii
− Liga Europy
− Puchar Anglii
− Puchar Ligi Angielskiej
− Superpuchar Anglii

Piłka reprezentacyjna

Daley Blind może również pochwalić się bardzo pokaźnym dorobkiem w piłce reprezentacyjnej. Od momentu swojego debiutu w dorosłej kadrze narodowej Holandii, defensor wystąpił w 99 oficjalnych meczach o stawkę, zaś jego dorobek w tym czasie to 3 bramki oraz 14 asyst.

Holender ma na swoim koncie liczne turnieje międzynarodowe, zaś największy sukces osiągnął wraz z kolegami podczas mundialu w 2014 roku, kiedy to sięgnął po brązowy medal, pokonując w meczu o trzecie miejsce Brazylię 3:0.

Sukcesy i liczby w piłce reprezentacyjnej:

− 99 spotkań
− 3 bramki
− 14 asyst
− Brązowy medal MŚ

Wszystkiego najlepszego Daley! Happy Birthday Daley! Alles Gute zum Geburstag Daley! Ois Guade Daley! Gefeliciteerd met je verjaardag Daley!

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...