DieRoten.pl
Reklama

21. urodziny Musiali!

fot. skwiot.pl
Reklama

Dla jednego z zawodników Bayernu dzisiejszy dzień jest wyjątkowy – dokładnie 21 lat temu na świat przyszedł Jamal Musiala, który na Allianz Arenę trafił w letnim okienku transferowym w 2019 roku.

Swoje 21. urodziny obchodzi dziś pomocnik bawarskiego klubu, a będąc dokładniejszym Jamal Musiala, który na Allianz Arenę trafił latem 2019 roku na zasadzie wolnego transferu z młodzieżówki londyńskiej Chelsea.

Piłka klubowa

Jamal na świat przyszedł dokładnie 26 lutego 2003 roku w Stuttgarcie. Choć Musiala urodził się w Niemczech, to posiada również angielskie obywatelstwo (matka jest Niemką, zaś ojciec posiada nigeryjsko-angielskie pochodzenie).

Swoje pierwsze kroki w świecie piłki utalentowany pomocnik, który z racji swojej uniwersalności może grać na kilku pozycjach w ofensywie, zaczął stawiać w młodzieżówce TSV Lehnerz, po czym trafił do szkółki FC Southampton, po tym jak jego rodzice przeprowadzili się do Anglii. Jego przygoda w FCS nie trwała zbyt długo, albowiem rok później w 2011 roku został wypatrzony przez skautów Chelsea.

Musiala stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia w akademii „The Blues”, po czym 9 maja 2018 roku zadebiutował w zespole do lat 18. Wkrótce potem jego wielki talent został dostrzeżony przez Hasana Salihamidzica i Marco Neppe, którzy wspólnymi siłami ściągnęli go do Monachium latem 2019 roku na zasadzie wolnego transferu (podobnie jak Brighta Arrey-Mbiego). Początkowo Jamal występował w ekipie U-17, ale błyskawicznie został przesunięty do zespołu U-19, po czym (głównie przez sytuację związaną z pandemią) włączono go do Bayernu II.

Wielkie marzenie dzisiejszego solenizanta trwało w najlepsze! Pod koniec sezonu 2019/20 w dowód uznania za swoją postawę na treningach pierwszego zespołu, trener Hansi Flick dał mu szansę gry w meczu ligowym z SC Freiburg. Jakiś czas później razem z kolegami z FCB poleciał do Lizbony na turniej Ligi Mistrzów, gdzie choć nie rozegrał ani minuty, podobnie jak kilku innych juniorów otrzymał medal za zwycięstwo w rozgrywkach. Jego wielka przygoda z mistrzami Niemiec zaczęła się jednak na poważnie w kolejnej kampanii 2020/21.

Musiala przebojem wdarł się do pierwszej drużyny, gdzie stopniowo zaczął otrzymywać coraz więcej okazji do gry i momentalnie przekonał do siebie trenerów, kolegów oraz kibiców. Ponadto w 2020 roku zaliczył debiut w Pucharze Niemiec oraz Lidze Mistrzów. Mimo swojego młodego wieku, 21-latek może już pochwalić się pewnymi liczbami i sukcesami. Obecnie „Bambi” jest jednym z głównych filarów FCB i absolutnie kluczowym graczem w kadrze.

Liczby i sukcesy Jamala w piłce klubowej dla FCB:

− 4x Mistrz Niemiec
− 3x Superpuchar Niemiec
− Liga Mistrzów
− Klubowe Mistrzostwa Świata
− Superpuchar Europy
− Mistrz III Ligi Niemieckiej
− 152 spotkania
− 39 bramek
− 26 asyst

Piłka reprezentacyjna

Z racji swojego podwójnego obywatelstwa, Jamal ma na swoim koncie zarówno występy w młodzieżowych reprezentacjach Anglii, jak i również Niemiec. W przypadku dorosłej drużyny narodowej, 21-latek zdecydował się reprezentować „Die Mannschaft”, dla której może pochwalić się już 25 występami oraz udziałem na EURO i MŚ.

Liczby w piłce reprezentacyjnej:

− 25 spotkań
− 2 bramki
− 3 asysty

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...