Olympiakos pokonany na starcie LM

W pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzów Bayern pokonał wczoraj na wyjeździe Olympiakos Pireus. Mecz nie należał do łatwych, ponieważ grecki zespół grał bardzo agresywnie i uważnie w obronie. Dwie bramki w tym meczu zdobył niesamowity w tym sezonie Thomas Müller. Swoje trafienie dołożył również Mario Götze, który wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie.

Dla Bawarczyków było to 12 zwycięstwo z rzędu w meczu otwierającym fazę grupową Ligi Mistrzów. Po zwycięstwie 3:0 Bayern zajmuje w grupie F pierwsze miejsce. Warto dodać, że Arsenal uległ wczoraj Dynamo Zagrzeb 2:1. W porównaniu do ostatniego meczu z Augsburgiem Pep Guardiola dokonał zaledwie jednej zmiany - Rafinha został zastąpiony przez Juana Bernata.

Bayern rozpoczął mecz w następującym składzie: Manuel Neuer w bramce, Juan Bernat, Jerome Boateng, David Alaba oraz Philipp Lahm w obronie, Xabi Alonso pełnił funkcję defensywnego pomocnika. W pomocy zagrał Arturo Vidal, Thiago, Douglas Costa, Thomas Müller. Na ataku ponownie wystąpił Robert Lewandowski.

Już od pierwszego gwizdka sędziego Carlosa Velasco Carballo można było zauważyć, że to Bayern będzie rozdawał karty w tym spotkaniu. Gospodarze próbowali atakować bramkę Manuela Neuera, jednak obrona Bawarczyków wykonywała swoje obowiążki wzorowo. Okazję na strzelenie pierwszej bramki miał Thiago oraz Müller, lecz piłka nie znalazła światła bramki.

W pierwszej połowie przetestowany został również Manuel Neuer, który rozegrał swoje 50. spotkanie w Lidze Mistrzów - Alejandro Dominguez uderzył mocno piłkę, lecz golkiper Bayern pokazał klasę. Po kwadransie gry Bawarczycy kontrolowali mecz, jednak nie byli tego wykorzystać. Z czasem zawodnicy Olympiakosu robili poważne błędy, lecz podopieczni Pepa Guardioli również nie byli w stanie tego wykorzystać - po raz kolejny zabrakło wykończenia.

Przed zakończeniem pierwszej połowy Bayern miał jeszcze kilka okazji, jednak wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie gra niewiele się zmieniła, Bayern atakował coraz śmielej, lecz Olympiakos nie pozwalał na zbyt wiele. W 52. minucie byliśmy świadkami niesamowitej bramki. Thomas Müller chciał dośrodkować piłkę w pole karne, jednak piłka nieco mu zeszła i poleciała w stronę bramki. Roberto był źle ustawiony i piłka przelobowała go. Na tablicy widniał już wynik 0:1.

Po stracie bramki Olympiakos ruszył do ataku. Świetnym strzałem popisał się Ideye, jednak Manuel Neuer udowodnił wszystkim dlaczego zasługuje na miano najlepszego bramkarza na świecie. Po godzinie gry Guardiola postanowił zmienić Lewandowskiego - w jego miejsce pojawił się Kingsley Coman. Pojawienie się młodego Francuza znacznie ożywiło grę, ponieważ Bayern pozwalał sobie z minuty na minutę na co raz więcej.

Guardiola dokonał jeszcze dwóch zmian - Alonso został zmieniony przez debiutującego Kimmicha, zaś w miejsce Vidala pojawił się Mario Götze. Jak się chwilę później okazało były to bardzo dobre zmiany. W 89. minucie Götze wykorzystał podanie Comana i pokonał golkipera gospodarzy pewnym strzałem. Chwilę później Francuz wywalczył jeszcze rzut karny, który został wykorzystany przez Thomasa Müllera. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem 3:0.