Leverkusen zawodzi w 1/8 finału LM

Dzisiejszego wieczoru miały miejsce kolejne dwa spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ostatnia z niemieckich ekip − Bayer Leverkusen − podejmowała na własnym podwórku gości z Atletico Madryt.

Przed tygodniem Bayern Monachium ograł na własnym podwórku Arsenal Londyn 5-1, podczas gdy w innym pojedynku 1/8 finału Ligi Mistrzów Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie uległa na wyjeździe Benifice Lizbona 1-0.

Dziś wieczorem swoje spotkanie rozgrywała ostatnia z ekip, która awansowała do fazy pucharowej tychże elitarnych rozgrywek − Bayer Leverkusen. Rywalami "Aptekarzy" była zmora Bayernu Monachium z półfinałów Ligi Mistrzów.

Ostatecznie podopieczni Rogera Schmidta przegrali 2-4 na własnym podwórku i w dużym stopniu oddali się od awansu do ćwierćfinałów. Worek z bramkami został otwarty już w 17. minucie, kiedy to przepiękną bramkę w stylu Arjena Robbena zdobył Saul Niguez.

Zaledwie osiem minut później bramkę na 0-2 zdobył król strzelców z Euro 2016 − Antoine Griezmann − dla którego było to już czwarte trafienie w tej edycji LM. Prawdziwą kanonadę strzelecką mogliśmy natomiast oglądać w drugiej połowie. Już trzy minuty po wznowieniu gry kontaktową bramkę zdobył Karim Bellarabi.

"Aptekarze" robili co mogli, aby odrobić straty, jednakże Atletico nie dawało za wygraną i skutecznie kontrowała swoich rywali. W 59. minucie głupie zachowanie Dragovica zostało ukarane żółtą kartką i rzutem karnym na korzyść "Los Rojiblancos". Jedenastkę pewnie wykorzystał Kevin Gameiro.

Nie mając nic do stracenia Bayer Leverkusen ruszył całymi siłami do przodu, czego efektem była kolejna bramka na BayArenie − nabity przez własnego bramkarza został Stefan Savic, od którego odbiła się piłka i wpadła do bramki. Podopieczni Rogera Schmidta próbowali jeszcze coś ugrać, jednakże gospodarzy dobił w 86. minucie Fernando Torres.

Warto również nadmienić, iż równomiernie z pojedynkiem w Leverkusen odbywało się spotkanie Manchesteru City z AS Monaco. Podopieczni Pepa Guardioli bo bardzo szalonym starciu na Etihad Stadium pokonali Francuzów 5-3.

Manchester City do przerwy przegrywał 2-1, zaś po godzinie gry na tablicy wyników widniał wynik 2-3 na korzyść monakijskiej drużyny. Ku zadowoleniu widzów "Obywatele" zaliczyli niesamowity "comeback" i ostatecznie pokonali gości 5-3.

Sevilla ? - ? Leicester City

Z wszystkich trzech niemieckich ekip jedynie Bayern Monachium sprostał zadaniu I odniósł zwycięstwo. O awans "Bawarczyków" nie będzie raczej trudno, podobnie wygląda sytuacja w przypadku Borussii Dortmund, która powinna sobie poradzić z Portugalczykami na Signal Iudna Park. Odpadnięcie Bayeru z 1/8 finału jest już raczej przesądzone, lecz jak uczy historia nigdy nic nie wiadomo.