Kainz: Próbowaliśmy do samego końca

Bayern Monachium ma już za sobą kolejne spotkanie w sezonie 2023/24. Kilka dni temu monachijczycy rywalizowali ponownie w Bundeslidze.

W pierwszym spotkaniu po listopadowej przerwie reprezentacyjnej, piłkarze Bayernu Monachium mierzyli się w 12. kolejce Bundesligi z ekipą 1. FC Koeln. Ostatecznie bój na RheinEnergieStadion zakończył się wynikiem 1:0 na korzyść „Bawarczyków”.

Co do pomeczowych wywiadów, na pytania dziennikarzy odpowiadali zarówno piłkarze FCB, jak i również 1. FCK. Swoje zdanie wyraził między innymi kapitan „Kozłów”, czyli Florian Kainz.

− Próbowaliśmy wszystkiego do samego końca. Byliśmy nieco bardziej defensywni i staraliśmy się wchodzić w sytuacje przejściowe – powiedział Kainz.

− Po tym, jak w ostatnich meczach straciliśmy wiele bramek w pierwszych połowach, zwłaszcza na początku, staraliśmy się nie biegać tak wysoko i zamykać przestrzenie. Byliśmy w grze do końca, ale nie byliśmy w stanie stworzyć zbyt wielu szans – podsumował Florian Kainz.

Warto odnotować przy okazji, iż monachijczycy notują obecnie najlepszy swój start w Bundeslidze od sezonu 2015/16, kiedy to trenerem FCB był wówczas Pep Guardiola. Niemniej jednak Bayern póki co pozostaje drugi w tabeli, za plecami Bayeru 04 Leverkusen, który zgromadził o 2 oczka więcej niż FCB.

Źródło: Express