Knauff: Szkoda, że przegraliśmy w taki sposób

W ubiegłą sobotę swoje trzydzieste pierwsze oficjalne spotkanie w niemieckiej 1. Bundeslidze rozegrali zawodnicy Bayernu Monachium.

W ramach 31. kolejki niemieckiej Bundesligi, Bayern Monachium podejmował ostatnio Eintracht Frankfurt, który przypomnijmy w rundzie jesiennej ograł monachijczyków aż 1:5.

Ostatecznie 3 punkty przypadły „Bawarczykom”, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo 2:1 po dwóch bramkach niezawodnego Harry’ego Kane’a. Co do pomeczowych wywiadów, w rozmowie dla klubowej telewizji SGE, swoje zdanie wyraził pomocnik „Orłów” – Ansgar Knauff.

− W pierwszej połowie dobrze weszliśmy w mecz i zrobiliśmy to, co sobie założyliśmy. Dobrze radziliśmy sobie przez długie fragmenty gry i dobrze wróciliśmy po tym, jak przegrywaliśmy na początku pierwszej połowy – powiedział Knauff.

− Byliśmy zwarci, mieliśmy dobre okazje do kontrataków i byliśmy w grze. Mogliśmy lepiej rozegrać niektóre sytuacje do przodu. Następnie był rzut karny. To normalne, że Bayern stwarza szanse. Kevin zagrał bardzo dobry mecz i wiele obronił – dodał.

− Ostatecznie szkoda, że przegraliśmy mecz w taki sposób. To był bardzo intensywny mecz, musieliśmy dużo biegać. Jesteśmy zirytowani, że nie udało nam się nic ugrać – podsumował Ansgar Knauff.

Jeśli mowa o sytuacji w tabeli ligowej, to po rozegraniu 31 kolejek Bayern zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 69 punktów. Dla porównania Eintracht Frankfurt może pochwalić się 45 oczkami, co przekłada się na szóstą lokatę.