Weigl: Wynik boli po takim meczu

W ubiegłą sobotę swoje trzecie oficjalne spotkanie w ramach sezonu 2023/24 rozegrali piłkarze pierwszego zespołu rekordowego mistrz Niemiec.

Tym razem rywalem monachijczyków w ramach trzeciej kolejki niemieckiej Bundesligi była ekipa Borussii M’Gladbach, gdzie obowiązki trenera pełni Gerardo Seoane. Koniec końców mistrzowie Niemiec zwyciężyli 2:1.

Podczas gdy pierwszego gola (na 1:1) zdobył Leroy Sane, to rzutem na taśmę, w niemalże samej końcówce starcia na Borussia-Park, golem na wagę zwycięstwa popisał się Mathys Tel. Po ostatnim gwizdku, na temat porażki wypowiedział się Julian Weigl, który nie krył swojego rozczarowania po przegranej.

Kiedy zainwestowało się tak dużo jak my w tym meczu, wynik boli. Pokazaliśmy zupełnie inne oblicze niż przeciwko Leverkusen i prowadziliśmy przez długi czas. W drugiej połowie presja ze strony Bayernu była ekstremalna – powiedział Weigl.

W przeciwieństwie do pierwszej połowy, nie udało nam się już mieć faz, w których byliśmy bardziej aktywni i mieliśmy sytuacje do przodu. Niemniej jednak broniliśmy kolektywnie i nikt nie był zbyt nieśmiały, by pokonać te kilka metrów – dodał.

Kiedy straciliśmy oba gole, przez chwilę nie byliśmy skoncentrowani, a Bayern jest drużyną, która to wykorzystuje. Dlatego szkoda, że zostaliśmy bez punktów – podsumował Julian Weigl.

Po rozegraniu trzech dotychczasowych kolejek Bundesligi, piłkarze Bayernu z 9 punktami na koncie i bilansem bramkowym 9:2, zajmują drugą lokatę, tuż za plecami Bayeru 04 Leverkusen, który również ma 9 oczek, ale może pochwalić nieco lepszym bilansem bramek (11:3).