Reakcje: Wygrywanie musi być naszą ambicją

Wczorajszego późnego wieczoru, podopieczni Thomasa Tuchela rozegrali swoje pierwsze oficjalne spotkanie w ramach nowego roku kalendarzowego.

Mowa oczywiście o pierwszym i ostatnim zarazie meczu towarzyskim przed powrotem monachijczyków do akcji w Bundeslidze – mistrzowie Niemiec zremisowali 1:1 z ekipą FC Basel (jedynego gola dla FCB zdobył Noel Aseko Nkili). Tradycyjnie po zakończeniu meczu, na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Thomas Tuchel:

− W pierwszej połowie nie byliśmy wystarczająco chciwi w polu karnym, aby wykorzystać okazje, w przeciwnym razie powinniśmy byli wyraźnie wygrać pierwszą połowę. W drugiej połowie mieliśmy dwadzieścia minut, które nie były dobre i zostaliśmy ukarani. Zmiany dały nam nieco więcej energii. Z tyłu znów było lepiej. Chłopcy chcieli coś pokazać. Chcielibyśmy wygrać, to musi być nasza ambicja. Ale to był mecz testowy.

Manuel Neuer:

− Mieliśmy intensywny tydzień treningów, ale oczywiście chcieliśmy wygrać ten mecz. Mieliśmy wiele dobrych akcji, zwłaszcza w pierwszej połowie. Mieliśmy bardziej klarowne szanse. Basel popełniło dwa lub trzy sprytne faule i zatrzymało kilka naszych dobrych akcji. Wypróbowaliśmy też kilka rzeczy. Zasadniczo jesteśmy zadowoleni z tygodnia treningów i będziemy kontynuować pracę.

Fabio Celestini:

− Dobrze spisaliśmy się przeciwko świetnej drużynie i zasłużyliśmy na remis - to jak spóźniony prezent świąteczny. Ale mecz z Zurychem jest ważniejszy niż ten. Zagraliśmy dobry mecz przeciwko Bayernowi, chłopcy wykonali świetną robotę i jestem z tego bardzo zadowolony. Ale musimy iść dalej i wiedzieć, jakie jest nasze zadanie w drugiej połowie sezonu. Teraz musimy nad tym popracować w nadchodzących tygodniach.