Neuer wyrównał 41-letni rekord Maiera

Niemiecka reprezentacja narodowa ma już za sobą drugi mecz w ramach trzeciej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej. Tym razem nasi sąsiedzi walczyli o punkty w Lidze Narodów.

Choć podopieczni Joachima Loewa fatalnie rozpoczęli wczorajszy mecz w Lipsku, po tym jak w 12. minucie do bramki Niemców trafił Yaremchuk, to koniec końców nasi sąsiedzi zza Odry wzięli się w garść i ostatecznie w pełni zasłużenie zwyciężyli z Ukraińcami 3:1.

Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisywali się kolejno Leroy Sane oraz dwukrotnie Timo Werner. Ponadto świetny występ zaliczył przede wszystkim grający w środku pomocy Leon Goretzka, który zanotował dwie „przedniej urody” asysty przy trafieniach swoich kolegów.

Ponadto szczególne powody do zadowolenia może mieć kapitan i numer jeden w bramce „Die Mannschaft”, czyli Manuel Neuer.

Dla 34-letniego golkipera wczorajszy mecz z Ukrainą był dokładnie 95. występem w karierze dla niemieckiej reprezentacji i tym samym Manu wyrównał 41-letni rekord legendarnego Seppa Maiera pod względem liczby spotkań rozegranych dla kadry jako bramkarz. Pierwsza trójka wygląda następująco: