Za nami ćwierćfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów w którym Bayern Monachium mierzył się w wyjazdowym spotkaniu z Realem Madryt. Piłkarze Bayernu po heroicznej walce odpadli w dogrywce.

Uwaga!

Prawdopodobnie używasz wtyczki blokującej wyświetlanie reklam. Wyłączając adblocka (albo podobny system) przyczyniasz się do rozwoju DieRoten.pl i sprawiasz, że portal z miesiąca na miesiąc staje się coraz lepszy.

Z góry dzięki

Kończy się przygoda Bayernu Monachium z Ligą Mistrzów. Mistrzowie Niemiec mimo odrobienia strat w regulaminowym czasie gry, zostali pokonani przez Real Madryt w doliczonym czasie gry − niestety nie brakowało kontrowersyjnych decyzji arbitrów.

"Bawarczycy" po dwóch bramkach w drugiej połowie zapewnili sobie możliwość gry w dogrywce, gdzie jednak lepsi okazali się zawodnicy Realu, którzy z ogromną pomocą arbitrów wygrali ostatecznie spotkanie 4:2

Do akcji rekordowi mistrzowie Niemiec wracają już w najbliższą sobotę, kiedy to w ramach 30. kolejki Bundesligi przyjdzie im się zmierzyć z ekipą FSV Mainz. Początek spotkania już za 3 dni o godzinie 15:30. Tym razem pojedynek odbędzie się na Allianz Arenie.

Gladiator Hummels i Boateng wracają

Tym razem Carlo Ancelotti w porównaniu do poprzedniego ligowego pojedynku z Bayerem 04 Leverkusen, które zakończyło się bezbramkowym remisem, dokonał łącznie siedmiu zmian.

Do wyjściowej jedenastki powrócił Mats Hummels oraz Jerome Boateng. Dla dwójki tych stoperów należą się bowiem wielkie słowa uznania, gdyż obaj grali z urazami − nie przeszkodziło im to jednak zagrać fenomenalnego spotkania w Madrycie.

Podobnie jak w ubiegłą sobotę w potyczce z ekipą "Aptekarzy" włoski trener "Dumy Bawarii" zdecydował się zagrać w systemie 4-2-3-1 z Thiago Alcantarą ustawionym za plecami Roberta Lewandowskiego, który zastąpił Thomasa Muellera.

Na ławce zasiadł między innymi Sven Ulreich, Douglas Costa, Rafinha, Juan Bernat, Thomas Mueller, Kingsley Coman oraz Joshua Kimmich. Bayern zaczął więc spotkanie w następującym ustawieniu: Manuel Neuer w bramce, Jerome Boateng, Mats Hummels oraz Philipp Lahm w obronie.

Dwójkę zawodników w środku pomocy tworzył duet Xabi Alonso oraz Arturo Vidal. Na lewym skrzydle zagrał tym razem Franck Ribery, podczas gdy po jego przeciwnej stronie wystąpił Arjen Robben. Funkcję napastnika pełnił wracający do kadry Robert Lewandowski, zaś za jego plecami został ustawiony Thiago.

Wyrównana gra w pierwszej części spotkania

Lahm i spółka już od samego początku postanowili rzucić się do ataku, jednakże dobrze ustawiona defensywa "Królewskich" początkowo nie dopuszczała "Bawarczyków" do gry. W 9. minucie spotkania mogło już być 0:1 dla Bayernu Monachium, lecz po stronie gości zabrakło szczęścia.

Lewym skrzydłem pobiegł Franck Ribery, po czym dograł piłkę do niepilnowanego Thiago Alcantary. Hiszpan postanowił uderzyć na bramkę, lecz jego strzał zablokował Marcelo. Szansę na dobitkę miał jeszcze Arjen Robben, ale Holender przestrzelił. W kolejnych minutach mistrzowie Niemiec zdominowali swoich rywali i przez dłuższy okres czasu wymieniali piłkę na ich połowie.

Choć podopieczni Carlo Ancelottiego kontrolowali grę, to nie potrafili do końca wykorzystać swojej przewagi. W 26. minucie świetną interwencją popisał się Manuel Neuer, który obronił uderzenie Carvajala. Chwilę później golkiper FCB popełnił błąd wypuszczając piłkę z rąk, jednakże piłkę z linii bramkowej wybił świetnie dysponowany Jerome Boateng.

Końcowe minuty spotkania to z kolei dominacja Realu, który przez większość czasu wymieniał piłkę na połowie "Die Roten". W 36. minucie po raz kolejny świetną pardą popisał się Manuel Neuer. Mimo kilku prób "Los Blancos" wynik nie uległ już zmianie i obie strony udały się na przerwę.

Bayern wraca do gry!

Na drugą część spotkania obie ekipy wyszły w niezmieniony ustawieniu. Zaledwie pięć minut po rozpoczęciu gry zrobiło się bardzo gorąco w szesnastce gości z Monachium. Po świetnej akcji Isco postanowił oddać strzał, lecz szczęśliwie dla Neuera piłka przeleciała obok słupka.

Mistrzowie Niemiec odpowiedzieli błyskawicznie − Alaba dograł idealną piłkę do niepilnowanego Arjena Robbena, który w swoim stylu wykończył akcję strzałem z podcinki − piłkę z linii bramkowej wybija tym razem Marcelo. Minutę później Holender został faulowany w polu karnym przez Casemiro − sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Robert Lewandowski.

W kolejnych minutach po raz kolejny mogliśmy obserwować wyrównaną grę obu drużyn. Na kolejną bramkę kilkadziesiąt tysięcy widzów na Santiago Bernabeu musiało czekać do 76. minuty, kiedy to wyrównał Cristiano Ronaldo. "Królewscy" nie nacieszyli się zbyt długo, gdyż dwie minuty później świetnym strzałem piłkę do własnej bramki wbił Sergio Ramos.

W 84. minucie spotkania byliśmy świadkami kolejnej kontrowersyjnej sytuacji − z boiska wyleciał Arturo Vidal, który choć wybił piłkę w czysty sposób, to i tak został ukarany drugą żółtą kartką. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i po heroicznej walce "Bawarczykó" konieczna była dogrywka.

Szok i niedowierzanie

To co się działo w dogrywce ciężko nazwać piłką nożną. Mimo walki do samego końca i gry w osłabieniu mistrzowie Niemiec zostali pokonani 4:2. W 105. minucie wyrównał Cristiano Ronaldo, zaś pięć minut później Portugalczyk po raz kolejny wpisał się na listę strzelców.

W 112. minucie goście zostali dobici przez Marco Asensio, który minął Hummelsa i pokonał bezradnego Manuela Neuera. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i w półfinale po raz siódmy z rzędu zagra zespół prowadzony przez Zinedina Zidane.

Do akcji Lahm i spółka powrócą już w najbliższą sobotę, kiedy to przyjdzie im się zmierzyć z drużyną FSV Mainz. Cztery dni po ligowym pojedynku "Bawarczycy" zagrają ponownie na Allianz Arenie z Borussią Dortmund. Kwietniowy maraton zamknie wyjazd do Wolfsuburga, gdzie Bayern podejmie ekipę "Wilków".

Raport meczowy

18.04.2017, 20:45 Liga Mistrzów

BRAMKI

0-1 Lewandowski 53' (r. karny), 1-1 Ronaldo 76', 1-2 Ramos 77' (sam.), 2-2 Ronaldo 105', 3-2 Ronaldo 109', 4-2 Asensio 112'

SKŁADY

Real Madryt : Navas - Carvajal, Nacho, Sergio Ramos, Marcelo - Casimero - Modric, Toni Kroos (114' Kovacic) - Isco (71' Lucas), Benzema (64' Asensio), Cristiano Ronaldo

Casilla, Danilo, Morata, James Rodriguez

FC Bayern : Neuer - Lahm, Boateng, Hummels, Alaba - Xabi Alonso (75' Müller), Vidal - Robben, Thiago, Ribéry (71' Costa) - Lewandowski (88' Kimmich)

KONKURS TYPERA

Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (326)

23.04.2017 16:59
Zachowanie sędziów było skandalicznie i uważam, że na tak wysokim poziomie jakim jest ćwierćfinał Ligi Mistrzów takie błędy nie powinny mieć miejsca. To zdecydowanie wina sędziego. Gdyby nie popełnił tych błędów to raczej Bayern awansowałby do półfinału.
22.04.2017 15:47
21.04.2017 15:39
Rafina - młodzik z szkółki - Alaba - Bernat tak bym widział linię obrony
21.04.2017 15:37
JUVENTUS - ATLETICO FINAŁ
21.04.2017 13:52
Juventus - Atletico taki obstawiam finał. Juventus ma na prawde duże szanse na historyczny tryplet.
21.04.2017 12:54
Rizzitelli -> Na tym etapie rozgrywek raczej nie ma słabych drużyn, ale każdy może myśleć tak jak chce :) FCBM!
21.04.2017 12:49
Hej, czy ktoś wie czy z żółtkami zagramy już ze swoimi stoperami? Bo ciężko widzę ten mecz bez matsa, boa, javiego, manu. I jeśli nasze SO tworzyć będzie kimmich z alaba to skompromitujemy się pewnie przed własną publicznością :(
21.04.2017 12:48
@Reeken, bez obrazy ale to głupie co piszesz "ale nie dziwi mnie to losowanie, bo jakby mogło być inaczej". Przecież w 1/4 i Real i Barcelona wylosowały najgorzej, więc jak możesz sugerować ustawienie losowania w 1/2. Dla Realu Atletico to najgorzej jak mogli trafić. Atletico wie jak z nimi grać umie z nimi wygrywać. No i najważniejsze, Monaco to najsłabszy półfinalista w tym gronie, i to zdecydowanie. Każdy chciał na Monaco trafić, każdy z pozostałych uczestników ma żelazną obronę a nie to co City czy BVB z "asystującym" Piszczkiem.
21.04.2017 12:41
Rizzitelli -> A takie jak Juventus-Real i Atletico-Monaco i myślę, że Włosi jak i Francuzi by sobie spokojnie poradzili, ale nie dziwi mnie to losowanie, bo jakby mogło być inaczej...FCBM!
21.04.2017 12:38
@DieRoten, za to wiemy jak sobie "poradził" 8 kwietnia u siebie z Atletico.
21.04.2017 12:37
Liczę na finał Atletico - Monaco ;)
21.04.2017 12:35
real nie poradziłby sobie z Juve na 100%, z Monaco też mieliby olbrzymie problemy, więc musieli "wylosować" najłatwiejszego przeciwnika
21.04.2017 12:34
@Reeken, jakie ty pary 1/2 LM proponujesz tak żeby nie było hiszpańskiej drużyny w finale?
21.04.2017 12:32
Odnośnie dzisiejszego losowania LM to jakimś dziwnym trafem ostatnio drużyna z Hiszpanii musi być w finale, ale jeśli miałbym wybierać to wolę już Atletico od tego całego bałaganu ze strony pozostałych drużyn (wiadomo o kogo chodzi)...FCBM!
hahaha, realik znowu najłatwiejszy przeciwnik, czemu mnie to nie dziwi......
21.04.2017 12:24
Jakbyśmy awansowali to znowu by był mecz z materacami xD
21.04.2017 11:59
@gregor
Kryśka pewnie wygra, w tym plebiscycie nie wybiera się najlepszego lecz najbardziej medialnego piłkarza, tego o którym jest najgłośniej, z Messiego i Ronaldo kreuje się na idealnych zawodników, wzory do naśladowania a tak naprawde to do ideałów bardzo wiele im brakuje.
21.04.2017 11:49
Tak odbiegając od tematów Bayernu i naszych zawodników - ciekawy jestem kto w tym roku zgarnie złotą piłkę. Messi odpadł z Barcą w ćwierćfinale, podobnie jak Robert z Bayernem. Gdyby Juventus wygrał LM, albo Monaco to myślę , że Dybala albo Mbappe mieli by dużą szansę , w końcu te dwie drużyny mają szanse na tryplet w tym sezonie. Jak myślicie? Jest szansa, że któryś zawodnik przerwie tą erę Messiego i Ronaldo? Czy znowu Krystyna po raz piąty, jak wygra LM?
21.04.2017 11:42
Kolega bayern1987dwa po raz kolejny bardzo dobrze wyłożył kawę na ławę nam wszystkim panowie. Nie wiem czy Carlo jest za słaby na Bayern. Ja cieszyłem się że przychodzi do nas. Fakt że jego uczeń go pokonał . Postawił na paru młodych którzy grają o niebo lepiej od naszych młodziaków, do tego potrafił dać odpocząć prawie całej drużynie w meczu przeciwko nam. Porażka z Zidanem musi być dla Carlo bardzo bolesna. Miał udowodnić Realowi , że zrobili błąd zwalniając go , a potwierdził że jednak mimo wszystko wyszli na tym lepiej niż się spodziewał. Ja na temat przyszłości się nie rozpisuję. Czas pokaże czy nasz zarząd, trener i piłkarze dadzą w nastepnym sezonie coś więcej niż dali w obecnym.
21.04.2017 11:22
Wiadomo,że Lewy jest ambitny i podpisał pewnie ten nowy kontrakt również z myślą o trofeach europejskich.A teraz Uli wyskakuje z wypowiedziami,że klub ma być bardziej niemiecki,a media podają zainteresowanie grajkami klasy Brandta.
Vidal,Hummels,Neuer i kilku innych graczy bez problemu mogliby grać w topowych zespołach,więc im bardziej Bayern będzie się oddalał od światowej czołówki takimi wypowiedziami i wynikami,tym więcej będzie takich dziwnych plotek,stawiających Bayern w pozycji słabszej niż Real.
21.04.2017 11:19
Myślę, że Lewandowski zostanie. To typ, który woli coś sportowo wygrać niż dostać za darmo od sędziów.
21.04.2017 11:10
Lewandowski do Realu? Jakoś wątpie, no ale jeśli tak bardzo tego chcą to niech dają 130 mln i można sie zastanowić
21.04.2017 10:59
Pewnie coś prawdy w tym jest , ale cóż zobaczymy w lato.
21.04.2017 10:33
Real nie przestaje czynić podchodów pod Roberta Lewandowskiego. Przy okazji ostatniej wizyty Bayernu w Madrycie szef Królewskich wypytywał piłkarza o zdrowie żony, ale byli tacy, którzy - zdaniem jednego z hiszpańskich dziennikarzy - jeszcze na boisku zachęcali go do przeprowadzki.

Ale to nie wszystko. Jak pisze w dzienniku "AS" Guillem Balague, wpływowy hiszpański dziennikarz, pisarz i biograf m.in. Messiego, Ronaldo i Guardioli, z Lewandowskim po meczu pogawędkę ucięli sobie Cristiano Ronaldo i Sergio Ramos. Tytuł artykułu opatrzony jest wiele mówiącym cytatem: "Przyjdź". Jest też stosowne zdjęcie. "Dwóch najbardziej wpływowych piłkarzy Realu, po wymianie komplementów, bez ogródek zachęcało go do przenosin do Madrytu. Powiedzieli mu, że jest dla niego miejsce" - napisał w swoim tekście Balague. (http://www.tvn24.pl)

A Ibra ponoć mógł wczoraj zerwać więzadło krzyżowe w kolanie,co by oznaczało prawdopodobnie koniec kariery
21.04.2017 10:23
Do niespodziewanego zwrotu akcji doszło w sprawie ataku terrorystycznego na autobus Borussii Dortmund przed pierwszym meczem ćwierćfinału Ligi Mistrzów (11 kwietnia). Ostatecznie okazało się, że motywacji zamachu trzeba szukać na... giełdzie.

Niemiecka policja aresztowała 28-letniego Siergieja W. (obywatelstwa: niemieckie i rosyjskie). Jako że Borussia jest notowana na giełdzie, mężczyzna chciał zyskać na krótkotrwałym gwałtownym załamaniu cen jej akcji (posiadał 15 tysięcy opcji na nie). Celowo na miejscu pozostawił ślady, wskazujące na najbardziej oczywistych możliwych sprawców, by odciągnąć uwagę od swojej osoby.

Źródło: transfery.info
21.04.2017 09:35
Od 3 lat słyszę co chwilę taką samą gadkę, że Robben pogra jeszcze z rok i już trzeba będzie szukać kogoś innego. Tylko od 3 lat jak zdrowie dopisuję to Robben wykonuję największą pracę w naszej ofensywie. Jak Arjen będzie w Bayernie to będziemy szukać zmiennika dla niego a nie zawodnika do pierwszego składu za holendra.
21.04.2017 09:33
Ja już o tym meczu zapomniałem i nie ma co do niego wracać wszystko już zostało powiedziane. Jak dla mnie Bundesliga jest najważniejsza i puchar Niemiec też stawiam wysoko...kibicuje Bayernowi od 1997 r...gdy Kahn i reszta załatwił nam puchar LM z Valencia, to nie oczekiwałem ze co roku mamy być w finale...ile czekaliśmy na następny? ponad dekadę aż Lahm go udzwignie i teraz też chyba się na to zapowida jak zarząd nie odświezy składu. Mam wrażenie że Ancelotti jest za słaby na Bayern jakoś nic specjalnego tutaj nie zrobił i raczej nie zrobi. Zidan potrafi ograć takich cieniasow jak l. Vasquez czy jak mu tam i innych młodych Asensio, Kiko C. czy wprowadzać innych zawodnikow z ławki rezerwowych. Nie lubię Chińskich, Arabskich inwestorów dla mnie to gowno , ale może gdyby przyszedł taki i wpakował kasę np w HSV,Werder albo Leverkusen konkretna kasę nawet z 500 meleonow na transfery , to by było naprawdę ciekawiej...już by się skończyły spacerki w lidze.
21.04.2017 09:16
Powiem szczerze, że nigdy nie interesowała mnie LE, ale tym razem jest inaczej. Wczoraj 4 mecze i 3 dogrywki, United niby głównym faworytem, a jednak męczyło się z Anderlechtem Teodorczyka. Dzisiaj losowanie, obstawiam pary Lyon-Celta, MU-Ajax. Finał Lyon-MU. Fajnie byłoby zobaczyć United za rok w LM.
21.04.2017 08:55
Pogba to ma szansę zagrać w LM w przyszłym sezonie, w lidzę mają małą stratę pkt, w dodatku mają bardzo realną szansę na zwycięstwo LE co daje awans do LM.
A sam Pogba nie ejst tak tragicznym transferem jak to internet pokazuje. Bramek i asyst ma mało, ale ma bardzo duży wpływ na grę MU, a ta nie wygląda najgorzej. Przy lepszej skuteczności byliby na pewno wyżej w tabeli. Podstawy do wielkeigo powrotu już mają. W lato kilka dużych transferów i na pewno MU wróci do dużej piłki
21.04.2017 08:30
Ciekawe czy Legia przeszłaby United
Mieliby nie małe szanse,jeśli angole na ostatnich nogach dali radę po dogrywce wyeliminować Anderlecht

Ciekawe jak się czuje teraz taki Pogba,gdy jego byli koledzy są na ostatniej prostej w walce o puchar ligi mistrzów,a francuz z taką grą swojego zespołu ma marne szanse choćby na rundę eliminacyjną tych rozgrywek w przyszłym sezonie
No ale ambicje można schować do kieszeni,hajs się zgadza
21.04.2017 08:12
Bayern od lat był napędzany przez skrzydła, od lat grają Robben i Frank, problem w tym, że młodzi nie będą, Robben jeszcze jakoś daje rade, natomiast Frank już nie. Zarząd chce ich zastąpić kimś za 20-30 mln, tak się nie da, już nie te czasy.
21.04.2017 07:49
@JazGod

@ luu1986 - " ... Robbery no sory panowie maja swój wiek ... "

No sorry ?! maja swój wiek - każdy ma - a rok młodszy Ronaldo wbił naszym genialnym i młodszym od niego obrońcą 5 goli i co za rok- Real go będzie wysyłał na emeryturę ?

Cytując twoją wypowiedź. Jesteś głupi czy jak? Rozumiem co się pisze ? Czytam twoje posty od dawna i mam wrażenie, że z głową coś nie tak masz. Tłumacze ci ten kawałek tekstu, może zrozumiesz ŁOPATOLOGICZNIE.. Skrzydła Robbery (FR7 + AR10) mają swoje lata i NIE MAMY kim ich zastąpić i nie są młodzi aby na pełnych obrotach latać na skrzydle przez 90 min. NIE PISAŁEM aby odesłać ICH na emeryturę etc. Ale twój mózg ma problem ze zrozumieniem sensu co napiszę.

Myśl zanim coś zacytujesz i zrobisz z siebie głupka.
21.04.2017 07:32
@JazGod,ty nie krytykowałeś sędziów tylko wynajdywałeś różne teorie, że ci sędziowie specjalnie tak gwiżdżą dla kogośa ta słynne "przekładanie wajchy przez DFB" a to ciągnięcie przez UEFA hiszpańskich drużyn. A ten nasz dwumecz pokazuje dokładnie to co wielokrotnie pisałem, sędziowie mylą się po równo w obie strony. Różnica taka, że Real wykorzystał swoje "prezenty" a my w pierwszym meczu nie bardzo.
21.04.2017 07:21
Portal powinien już zdjąć ten temat .Co się zdarzyło już nie wróci .Nadchodzi następny mecz i tym się zajmijcie ,bo nie wiadomo jak z kadrą .
21.04.2017 07:19
Ja o jednym, Ty jak zawsze nie na temat. Jeszcze raz powtórzę - wspominasz 5 bramek Ronaldo ? To spójrz jakie naziwska strzelały Pazdanow sprawdź ile bramek w samej lidze hiszpańskiej stracił Laporte i spółka.

Nigdy nie twierdziłem, ze krytyka sędziów jest nie na miejscu. Formułowanie absurdalnych teorii spiskowych tak, krytyka - nie. Roznica diametralna.
21.04.2017 02:19
@ admin - " ... Wypominasz te 5 bramek jakby to była tylko wina stoperów i w ogóle nie bacząc na okoliczności. ... "

@ admin - " ... Jeśli stosujesz te same kryteria. ... "

Rożne Kryteria stosują ci co raz bronią sędziów - jak po meczu z PSG - a raz ich krytykują i już nie uważają że ich wyroki są ostateczne.

I jak uznali gole to one fizycznie są - Lewemu wielokrotnie nie uznali prawidłowo zdobytych bramek i w tych przypadkach żaden obrońca nie musi czuć się winny

To nie wina stoperów ze maja w papierach podpisanych przez sędziego głównego 5 bramek Ronaldo na koncie - w tym 3 w rewanżu - to że 2 ze spalonego będą pamiętać po latach nieliczni.

To wina wszystkich co bronią sędziów lub chowają głowę w piasek kiedy tak zwane "błędy sędziowskie" - decydowały o awansie na przykład Barcelony z PSC

Ile razy Admin po tym meczu mnie pouczał - ze krytyka sędziów jest nie na miejscu i nawet glosy przestrogi innych użytkowników - że może nas spotkać podobny los nie chłodziły głów obrońców sędziów.

A teraz płacz i zmiana kryteriów.
21.04.2017 00:43

Jeśli stosujesz te same kryteria to sprawdź jakie tuzy strzelały bramki Pazdanowi, ile bramek w lidze straciło Atheltic. Bawimy się dalej na tym samym poziomie abstrakcji?
21.04.2017 00:42
Ronaldo jest o dwa lata młodszy od Ribery. Po 30stce to spora różnica. O Robbenie nie wspominam, bo on jest nadal świeży i nieraz ciągnie całą ofensywę, ale i on nie pogra już dłużej niż rok na tym samym poziomie, to samo się zresztą tyczy Ronaldo.
Ronaldo wbił 5 goli ? Ja się doliczyłem 3, z czego 2 w pierwszym meczu u nas, gdzie brakowało Hummelsa, Boateng zupełnie nie był w formie, Alaba zagrał jeden z najgorszych meczy sezonu itc. Z taką obroną to Milik by nie miał problemu.
W Hiszpanii nasi SO przeszli samych siebie i zagrali cudowne spotkanie, jedne z najlepszych w ich całej karierze. Dla mnie stali się bohaterami i ich poświęcenie zapadnie mi długo w pamięci. Pisanie że "dali pohasać" Ronaldo, który strzelił 2 bramki ze spalonego to nadużycie i jest zupełnie nie na miejscu. To jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów.

Edytowano : 2017-04-21 00:44:15

Panowie oddali serce na boisku. Nie można więcej wymagać.
21.04.2017 00:22

Można było odpaść ale te 5 bramek Ronaldo kują w serce.

Dlatego niech przyjdą obrońcy którzy za ro nie pozwolą tak hasać Ronaldo.

A 2 SO plus Martinez to jak wszyscy widzimy to za mało.

Nawet Niklas Sule nie załatwia sprawy - Niklasa Sule - kiedy o nim wspominałem lata wstecz to były podobne głosy jak teraz z Pazdanem i Glikiem.

Dlatego Laporte za 50 mln wypełnił; by tę lukę.
20.04.2017 23:45
Schalke od długiego czasu już, rozmienia się na drobne. Ale dzisiaj przeszli samych siebie, stracić dwie bramki u siebie w końcówce grając z przewagą jednego zawodnika, gdzie to przeciwnik powinien oddychać rękawami... heh. Jak Bayern ma mieć w tej lidze godnych przeciwników... :)
20.04.2017 23:42
Nowych profili jak mrówek po meczu ze sklepem sir narobiło. Zwolennicy sędziego przyszli sie tu mądrzyć. Trener nie zajechał nikogo. Lewy sam sie wyłożył przed najważniejszym meczem. Muller formę dawno zgubił . Costa ? Szkoda komentować jego regres. Kiedyś czarował teraz ławkę wącha. Sanches nie ta liga nie ten klub zbyt młody musi miec duuuuzo minut na boisku. Kimich to samo. Robbery no sory panowie maja swój wiek a my nie mamy kogo nimi zastąpić. Oczekujecie cudu. Trzeba otworzyc worek pieniędzy! Z polskich nazwisk tylko Zieliński ewentualnie Milik :) Glik każdy marudzi a Monaco jak idzie w LM?? W dodatku Glik gra jako filar obrony. Dobrej nocy pseudo fachowcy
20.04.2017 23:40
A więc BL bez przedstawiciela w półfinałach europejskich pucharów. Schalke z resztą mimo naprawdę sporej szansy tak naprawdę przez swoją niesamowitą mizerotę w pierwszym meczu za bardzo na ten półfinał nie zasłużyło. A i gry w przewadze nie potrafili wykorzystać.
20.04.2017 23:07
Carlo zajechał Bayern xD ? Kiedy ? Gdzie ? To że Lewandowski upadając teatralnie na bark (choć w cale nie musiał) w meczu z BVB trzy dni przed arcyważnym spotkaniem z Realem, nabawił się kontuzji to wina Carlo ? To że Ribery ma 34 lata i brak mu kondycji na więcej niż 60 min to też wina Carlo ? Czy może to, że Boateng zmaga się z kontuzjami od meczów z reprezentacją ?
Ja wiem że potrzebny jest kozioł ofiarny, ale ludzie ogarnijcie się.

Edytowano : 2017-04-20 23:21:22

Z roku na roku Bundesliga bardziej łatwiejsza ? xD
Spójrzmy wstecz, jak Guardiola obejmował stery Bayernu to jakich miał konkurentów ? Dortmund zajechany przez Kloppa plasujący się na środku tabeli ? Schalke które od tego właśnie czasu ma problemy z kadrą trenerską i nie gra o więcej niż LE ? Leverkusen które jak co roku zamyka pierwszą trójkę ?
Mimo tak dogodnej sytuacji, Pep przejmując samograja i tak miał problemy z debiutantami. Wolfsburg zagrało dobrze jeden, względnie dwa sezony, i gdyby nie występ Lewandowskiego (i zmiana na grę jednym napastnikiem, czemu Pep też był przeciwny) również pokonałby Bayern. Takie Gladbach, wchodząc w zmianę pokoleniową, zmieniając trenera który prowadził ich przez ostatnie 2,5 lat, notując najgorszy początek sezonu w historii, regularnie trzepało Bayern aż skwierczało. itp, itp.
Guardiola nie musiał się martwić o BVB grające zupełnie innym, efektywnym systemem, nie musiał się martwić o kluby-marki sponsorowane przez górę zielonych, jak RBLeipzig, nie musiał się martwić o kluby, które jeszcze 1, 2 sezony temu były średniakami, a teraz grają z niespotykaną formą (Hoffenheim, Freiburg, Eintracht, etc.). Ale nie, Bundesliga coraz łatwiejsza xD.
20.04.2017 22:51
Schalke - Ajax czerwona karta dla Ajaxu .Zapowiada się dogrywka i dobrze by było dla Bundesligi żeby Schalke odniosło sukces w LE to wtedy jest szansa na 5 zespołów z Niemiec w LM
20.04.2017 22:24
co do naszej młodzieżówki, to jest słabo. Osrodek treningowy na Saeber Strasse okazał się niewydolny. Bayern teraz inwestuje w nowy ośrodek treningowy, ale by były z tego efekty potrzebny jest czas. Raczej nie ma szans na odkrycia typu: Muller, Alaba, Lahm, Badstuber.
Tak wiec klub jest skazany na podkupowanie talentow z rodzimej ligi albo zakup gwiazd za gube miliony w innych lig
20.04.2017 22:03
Kolego 2 dni już po meczu, wracaj na stronę Realu
20.04.2017 21:57
@Elpolako
Jakby były powtórki,to Lewy miałby 2 gole bo te sam na sam to na bank by strzelił.
20.04.2017 21:56
Ja nie rozumiem tych placówek waszych i waszych zawodników. Przecież gdyby były w meczu Realu z Bayernem dostępne powtórki dla sędziów to prawdopodobnie mogłoby nie być dogrywki, a w związku z tym goli Ronaldo ze spalonych. A chodzi oczywiście o spalony przy samoboju.
20.04.2017 21:45
Boa-Hummels-Sule-Martinez,czwórka stoperów już jest,do tego nie wiadomo co z Badu,może będzie tym,który zasiądzie na trybunach.Jeśli jednak Martinez wraca do pomocy to jak najbardziej trzeba kupić jeszcze stopera.