Kovac: To był produktywny turniej

Dokładnie wczoraj dobiegł końca towarzyski turniej Audi Cup 2019, w którym oprócz Bayernu udział brały jeszcze takie zespoły jak Real Madryt, Fenerbahce oraz Tottenham Hotspur.

Podczas gdy w meczu o trzecie miejsce Real pokonał Fenerbahce 5:3, to w finalnym starciu Tottenham wygrał z Bayernem Monachium po konkursie rzutów karnych (wcześniej remis 2:2). Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko trener, ale i poszczególni zawodnicy (w tym wypadku Ulreich).

Niko Kovac:

To był produktywny przedsezonowy turniej. Każda z 4 ekip grała ofensywną piłkę i zdobyła wiele bramek. Widzowie byli świadkami wielu dobrych akcji. Na ten moment jestem zadowolony, wciąż mamy trochę czasu, aby poprawić swoją grę. W pierwszej połowie wystawiliśmy bardzo młody zespół. Trzeba przyznać, że młodzi wykonali bardzo dobrą pracę.

Sven Ulreich:

‒ Zwarzywszy, że był to sparing, to był to dobry mecz. Tempo gry było na odpowiednim poziomie. Wielu młodych piłkarzy wykonało niesamowitą pracę. Czapki z głów, ogromne słowa uznania. Bayern może być dumny mając takich chłopaków. Podeszliśmy do tego meczu nieco inaczej, chcieliśmy zaoszczędzić sił. Wielu z nas grało wczoraj pełne 90 minut, więc zagraliśmy w innym składzie. Zagraliśmy dobrze i odrobiliśmy straty. Jesteśmy dobrze przygotowani.

Mauricio Pochettino:

‒ W przypadku obu dni jestem zadowolony z występów moich podopiecznych. To było ważne, aby podsumować ten turniej pozytywnym akcentem. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się wygrać ten wysokiej rangi turniej. Wygrana podczas okresu przygotowawczego, to zawsze coś dobrego.