Kimmich: To było zasłużone zwycięstwo

Bayern Monachium ma już za sobą trzecie spotkanie w ramach nowego sezonu ligowego 2023/2024.

Wczorajszego wieczoru klub ze stolicy Bawarii w ramach rozgrywek niemieckiej Bundesligi, mierzył się na wyjeździe z Borussią M’Gladbach. Koniec końców mistrzowie Niemiec zwyciężyli 2:1 i dopisali do swojego dorobku 3 punkty.

Tradycyjnie już po zakończeniu spotkania, w rozmowie dla klubowych mediów wypowiedziało się kilku zawodników Bayernu Monachium – swoje zdanie wyraził między innymi Joshua Kimmich, który zanotował dwie asysty przy bramkach Sane i Tela.

To zwycięstwo było zasłużone, zwłaszcza w drugiej połowie graliśmy pod większą presją i mieliśmy jedną lub dwie dobre okazje – powiedział Kimmich.

Gladbach miało więcej szans w pierwszej połowie, więc ważne było, abyśmy zareagowali. Dokonaliśmy kilku zmian, poszło dobrze. Dobrze, że udało nam się tutaj wygrać – podsumował Joshua Kimmich.

W bieżącym sezonie 2023/2024, Joshua Kimmich póki co wystąpił we wszystkich 4 spotkaniach Bayernu, notując w tym czasie 2 asysty (spędził na boiskach łącznie 348 minut licząc wszystkie rozgrywki krajowe).