"Kanonierzy" oblewają próbę generalną

Arsenal Londyn w próbie generalnej przed środowym rewanżem z Bayernem Monachium uległ na własnym boisku Aston Villi 0:2. Ta porażka sprawiła, że "Kanonierzy" stracili pozycję lidera na rzecz Manchesteru City.

Mikel Arteta zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do spotkania z Bayernem. W ataku od pierwszych minut wystąpił Gabriel Jeses, a Jakuba Kiwiora na lewej stronie defensywy zastąpił Oleksandr Zinchenko. Szansę na lewym skrzydle otrzymał również Leondro Trossard.

Spotkanie od samego początku było zacięte i nikt nie miał zamiaru odpuszczać. Arsenal wciąż pozostaje wszak w walce o tytuł mistrzowski, zaś Aston Villa nadal jest w top 4 i ma spore szanse na awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

To co najważniejsze w tym spotkaniu wydarzyło się w ostatnich kilku minutach. Najpierw zagapienie w defensywie gospodarzy wykorzystał znany w Monachium Leon Bailey, a kilka chwil później Ollie Watkins doskonale wykończył kontrę zespołu Unaia Emery’ego.

Już w najbliższą środę Bayern Monachium podejmie Arsenal Londyn, a stawką tego pojedynku będzie awans do półfinału Ligi Mistrzów. Dla “Die Roten” to jedyna okazja, aby zakończyć ten sezon z jakimkolwiek trofeum.