Javi Martinez w wywiadzie dla serwisu Goal wyznał, że Carlo Ancelotti oczekuje od swojej drużyny bardziej bezpośredniej gry. Bayern Pepa Guardioli swoje wyniki opierał na grze wieloma krótkimi i szybkimi podaniami - włoski trener chce odejść od tego zwyczaju. 

Chcemy grać do przodu, bardziej bezpośrednio. To właśnie powiedział nam Carlo - wyznał w rozmowie Javi. 

- Po raz pierwszy poznałem go w Bayernie. Pozostawił po sobie bardzo dobre pierwsze wrażenie, a kontakt z nim był bliski już od pierwszego dnia.

Od dłuższego czasu w mediach i wśród kibiców trwa dyskusja na temat roli Martineza w drużynie. Hiszpan ma wielu zwolenników, którzy widzą go w linii pomocy, ale również podobna liczba osób widzi go w roli środkowego obrońcy. Co na ten temat myśli sam piłkarz?

- Carlo zapytał mnie co myślę o mojej roli w drużynie. Powiedziałem, że chcę tylko grać i pomagać zespołowi. Mówiąc szczerze to nie obchodzi mnie to, gdzie będę grał. Czuję się bardzo dobrze na obu pozycjach[obronie i pomocy], więc mogę grać gdziekolwiek Carlo będzie chciał. Trener zadecyduje. 

- W meczach towarzyskich grałem jako stoper - dlatego, że jeszcze nie wszyscy wrócili z urlopów. W przyszłości Carlo prawdopodobnie będzie potrzebował mnie w pomocy i mogę tam grać. Jestem gotowy na wszystko.

Martinez w rozmowie z Goal wypowiedział się także na temat swojej przyszłości w klubie oraz niedawnego transferu Mario Goetzego, który jak przyznaje Hiszpan, nie był dla niego zaskoczeniem.

Słyszałem o plotkach w gazetach, ale nigdy nie otrzymałem żadnego zapytania lub oferty. Nigdy nie myślałem o opuszczeniu Bayernu i nigdy nie rozmawiałem z innym klubem.

On[Goetze] powiedział mi kilka dni przed transferem, że może odejść, więc nie byłem zaskoczony. Nie wiem czy miał więcej ofert, ale zna ten klub, więc to dla niego dobre rozwiązanie.

Hiszpan na koniec rozmowy dodał, że przyjście do drużyny Carlo Ancelottiego dodało zespołowi nowy bodziec do tego, by ponownie wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i zdominować europejski futbol.

Naszym celem jest wygrać Ligę Mistrzów, Bundesligę i Puchar Niemiec. Jesteśmy jedną z najlepszych drużyn na świecie. Chcemy ponownie dotrzeć do finału.

goal

Tagi:

Komentarze (10)

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane

Odśwież komentarze

Polecamy

Zdjęcie tygodnia

Wideo tygodnia

2003 - 2017 by DieRoten.pl | DieRoten.pl is not linked with Bayern Munich and the Club’s players. The website is an initiative of Polish fans of Bayern Munich.
DieRoten.pl nie jest powiązany z klubem Bayern Monachium ani jego piłkarzami. Serwis jest inicjatywą polskich fanów Bayernu.


Strona oparta na silniku: pxCMS. Projekt, wdrożenie, optymalizacja: Piksel

1620720